חייל, מחפש טוויסט? מצטערים, השק"ם סגור

חדשות רעות לכל החיילים שלא יכולים בלי במבה, ביסלי וקולה. עובדי השקמיות בצה"ל שהכריזו על סכסוך עבודה, מחריפים את צעדיהם ומשביתים את חנויות השקם. "לא ייתכן שהעובדים אשר במשך שנים מגיעים למקומות עבודה מרוחקים ואף מסוכנים מקבלים השלמת הכנסה", טוען בכיר בהסתדרות

חיילים ללא מתוקים. אילוסטרציה (חדשות 2)

חיילי צה"ל, התחילו למלא את מצבורי הממתקים: ממחר בבוקר מתחילה שביתה בשקמיות בכל הבסיסים. העובדים בחנויות השקם לא יגיעו מחר לעבודתם ולובשי המדים ייאלצו להסתפק ככל הנראה בחדר האוכל הצבאי.

בעקבות הרעה בתנאי השכר של 180 האזרחים העובדים ביותר מ-50 שקמיות בבסיסי צה"ל השונים, הכריזו המועסקים על ידי חברה-בת של האגודה למען החייל (ש.י.ר.ן), על סכסוך עבודה. לאחר שלא נענו דרישותיהם, עברו לשלב הבא - שביתה כוללת.

בשעה 10:00 צפויים העובדים להפגין מול בסיס הקריה בתל אביב, לאחר שלטענתם רבים מהם נזקקים לקצבת השלמת הכנסה מהביטוח הלאומי. "אנו דורשים כי ההנהלה תנהל איתנו משא ומתן על שיפור השכר", הם מסבירים.

"מקווה שלא נאלץ להרחיב את העיצומים"

בבסיסים בהם מופעלות השקמיות על ידי אזרחים, הן תסגרנה כליל, ואילו ביחידות בהן חיילים הם שמנהלים את השקמית, תישארנה החנויות פתוחות - אך לא יסופקו להן מוצרים חדשים.

"לא ייתכן שהעובדים אשר במשך שנים מגיעים למקומות עבודה מרוחקים ואף מסוכנים מקבלים השלמת הכנסה, ויותר גרוע מזה - קיימת הרעה בתנאי העסקתם, תחת צעדים חד צדדיים של ההנהלה", אמר יו"ר חטיבת המסחר בהסתדרות, ראובן פרי. "אני מקווה שלא נאלץ להרחיב את הצעדים הארגוניים בשקמיות ברחבי המדינה".

"לא ייתכן שהחיילים ישלמו את המחיר של הסכסוך", זעמו גורמים בצה"ל. מהנהלת ש.י.ר.ן נמסר כי מדובר בשביתה לא צודקת, חסרת תכלית ואחריות, הנעשית על גבם של העובדים ושל חיילי צה"ל. "ההנהלה לא תתכופף מול לחצים של קומץ עובדים בעלי אינטרסים אישיים", הוסיפו.