היום: הכי קר מתחילת השנה

התגעגעתם לחורף? אל דאגה. הסערה חוזרת במלוא העוצמה: ממטרים חזקים, רוחות עזות ואפילו שלג בחרמון. רוצים לדעת איפה יורד גשם? צפו במכ"ם המיוחד

הגשם שהחל בשעות הערב ממשיך גם הבוקר ושוטף את הארץ מאזור הצפון ועד לצפון הנגב, כשהוא מלווה בסופות רעמים בודדות, וברוחות חזקות. במהלך היום יירדו גשמים מדי פעם באותם אזורים, וייפסקו בשעות הצהריים.

באתר החרמון ירד שלג, אולם הוא לא נערם על האדמה. בעקבות הגשמים הרבים, גם היום קיימת סכנת שיטפונות והצפות. לקראת הצהריים הגשם ייחלש. אך מה שיורגש יותר מהכל הוא הקור העז בעקבות ירידת הטמפרטורות, שהופכות את היום החורפי ליום הכי קר השנה.

הטמפרטורות ברחבי הארץ:
קצרין 5-1 מעלות,
חיפה 14-8 מעלות
תל-אביב 14-9 מעלות
ירושלים 7-4 מעלות
באר-שבע 14-8 מעלות
אילת 10-19 מעלות

עיקר המערכת תורגש בפסגות הגבוהות בצפון הארץ, אבל גם תושבי המרכז וצפון הנגב ירגישו את הטמפרטורות הנמוכות. אתר החרמון, שנהנה מכמויות צנועות של שלג בשבוע האחרון, עלול להתכסות שוב בלבן ובשעות הלילה ייתכן שהשלג יתפשט גם לפסגות הגליל והגולן.

אבל מי שבנה על סקי בחרמון ועל שבוע גשום, יתאכזב לגלות שמדובר במערכת קצרה במיוחד שצפויה להסתיים היום בצהריים. יחד עם זאת, בעקבות התחדשות הגשמים, עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום, ולכן לא מומלץ להגיע לאזורים אלה. בנוסף לשיטפונות, בשירות המטראולוגי מזהירים מפני רוחות עזות שינשבו ברחבי הארץ.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי).

העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.

כתבות נוספות בנושא:

צפו: חיילי 669 מחלצים מהשטפון

צפו: כך חולצו לכודים בשידור חי

האם מי השיטפונות הולכים לאיבוד?

היום: הסערה הגדולה נרגעת

אישה נהרגה בשיטפון בנחל ערבה; חשש לחיי חברה שנעדר