רק הליכוד לא יזכור את השואה

11 ח"כים ייצאו לייצג את ישראל באירועי יום השואה הבינלאומי, למעט נציגי שלוש סיעות - בל"ד, רע"ם-תע"ל והליכוד. "חלק מחברי הכנסת בליכוד לא יכלו לנסוע ואחרים לא רצו", הסביר דובר הכנסת. "כיו"ר קואליציה אני חייב להיות במליאת הכנסת ביום רביעי", הסביר יו"ר הליכוד, ח"כ זאב אלקין

רק הליכוד לא זוכר (חדשות 2)

ביום רביעי הקרוב יצוין יום השואה הבינלאומי באירוע במחנה אושוויץ-בירקנאו ומשלחת מיוחדת של 11 חברי כנסת ו-12 עוזרים ומלווים מטעם "יד ושם" ייצאו לציין את זיכרון השואה - למעט נציג מטעם מפלגת השלטון.

עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי חברת הכנסת מטעם העבודה, פרופ' יולי תמיר, תהיה ראש המשלחת לאחר שיו"ר הכנסת רובי ריבלין ביטל את השתתפותו בעקבות הביקורת שהוטחה בו על צירופה של אשתו למשלחות רשמיות בעבר מטעם הכנסת. תמיר עצמה הביעה צער על כך שאף אחד מחברי הכנסת של מפלגת הליכוד לא מצטרף למשלחת ליום השואה הבינלאומי.

"היו פניות אל נציגי כל הסיעות", אמרה תמיר, "ומפריע לי שלא הייתה היענות מצד הליכוד. הייתי שמחה אם הייצוג היה רחב יותר", הוסיפה. על פי הפרסום ב"מעריב", כל חברי הכנסת מהליכוד שהוצע להם להשתתף במשלחת השיבו בשלילה, ביניהם גם ח"כ דני דנון שהסכים בתחילה, אך ביטל בנימוק שהוא יוצא לכנס הסברה בצפון אמריקה.

"חלק מחברי הכנסת בליכוד לא יכלו לנסוע ואחרים לא רצו", הסביר דובר הכנסת. בתגובה לדברים, מסר יו"ר סיעת הליכוד ח"כ זאב אלקין כי הוא רצה מאוד לקחת חלק באירועים, אך נאלץ לסרב לאחר שנודע לו שהמשלחת תשהה במקום ביום רביעי.

"כיו"ר הקואליציה אני חייב להיות במליאת הכנסת", אמר אלקין. "אבל", ביקש אלקין להדגיש, "תהיה לנו נציגות בדרג הבכיר ביותר - ראש הממשלה". יש לציין, עם זאת, כי נתניהו יגיע לפולין בראש משלחת נפרדת.

האירועים שבהם תשתתף משלחת הכנסת ייפתחו ביום שלישי הקרוב בקרקוב, שם יתקיים שיח רב משתתפים בנושא זיכרון השואה והמאבק באנטישמיות. למחרת, ביום השנה ה-65 לשחרור אושוויץ תשתתף משלחת הכנסת באירועים באתר המחנה עצמו. האירוע המרכזי ייערך בהשתתפותם של נשיא פולין לך קצ'ינסקי וראש ממשלת ישראל.