החל מהשבוע הבא: שביתה בשקמיות, בפקודה

לאחר שהכריזו בחודשים האחרונים על סכסוך עבודה בעקבות פגיעה בתנאי השכר, יפתחו עובדי השקמיות הצה"ליות בשביתה החל מיום שני הקרוב. מדובר באזרחים שעובדים בשקמיות, תחת חברת בת של האגודה למען החייל, ולא בחיילים עצמם. מהנהלת ש.י.ר.ן שמפעילה את השקמיות נמסר כי מדובר בשביתה בלתי מוצדקת

רוצים מצופה? אי אפשר. יש שביתה. אילוסטרציה (חדשות 2)

החל מהשבוע הבא ייתקלו חיילי צה"ל בקשיים לרכוש את המצופה הצבאי או סתם לפתוח את היום בקפה חם - כי עובדי השקמיות הצה"ליות הכריזו על שביתה.

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי בעקבות הרעה בתנאי השכר של האזרחים העובדים בשקמיות הכריזו העובדים, המועסקים על ידי חברה-בת של האגודה למען החייל (ש.י.ר.ן), על סכסוך עבודה. לאחר שלא נענו דרישותיהם, עברו השקמיסטים האזרחים לשלב הבא - איום בהשבתה.

לפי החלטת ועד העובדים, תושבת הרשת החל מיום שני הקרוב והם יפגינו במחאה על הפגיעה בתנאי השכר מול הקריה בתל אביב. לטענת העובדים, רבים מהם נזקקים לקצבת השלמת הכנסה מהביטוח הלאומי. הם דורשים כי ההנהלה תנהל איתם משא ומתן על שיפור שכרם.

"החיילים לא צריכים לשלם את מחיר הסכסוך"

אתמול הושבת כצעד אזהרה סניף השקמית הראשון - בקריה בתל אביב, והחיילים המופתעים נאלצו לצאת מן הבסיס ולקנות מצרכים במחירים יקרים יותר. אם לא יימצא פתרון לבעיה בקרוב, ירגישו החיילים בקרוב מאוד את המחסור במוצרים.

בבסיסים בהם מופעלות השקמיות על ידי אזרחים, הן תסגרנה כליל, ואילו ביחידות בהן חיילים הם שמנהלים את השקמית, תשארנה החנויות פתוחות, אך לא יסופקו להן מוצרים חדשים.

"לא ייתכן שהחיילים ישלמו את המחיר של הסכסוך", אמרו גורמים בצה"ל. מהנהלת ש.י.ר.ן נמסר כי מדובר בשביתה לא צודקת, חסרת תכלית ואחריות, הנעשית על גבם של העובדים ושל חיילי צה"ל. "ההנהלה לא תתכופף מול לחצים של קומץ עובדים בעלי אינטרסים אישיים".