שרה קרפ: "הסניגורים צוחקים בפני בביהמ"ש"

המשפט שמתנהל בימים אלו נגד המעורבים ברצח אריק קרפ ז"ל אינו מקל בשום צורה על בני משפחתו שנאלצים להתמודד שוב עם הטראומה בביהמ"ש. אך מלבד הקושי לשחזר את שאירע מספרת רעייתו של קרפ על ההשפלה שהיא חווה מצד הסניגורים במשפט. "מצמרר לראות רוצחים מחייכים, את החיוך של אריק אנחנו כבר לא נראה לעולם", אמרה

חמישה חודשים עברו מאז הלינץ' המחריד שהוביל למותו של אריק קרפ ז"ל בטיילת בתל אביב. אשתו ובתו, שראו את הרצח מתבצע מול עיניהן, נאלצות להתמודד שוב ושוב עם המראות הקשים. אך מלבד הטראומה האישית של כל אחת מהן, נדמה שהקושי הרב מתרחש בבית המשפט, שם מתנהל בימים אלו המשפט נגד המעורבים ברצח.

"זה לא קל", סיפרה שרה קרפ, רעייתו של אריק קרפ ז"ל, בראיון לתכנית "מה בוער" עם רינו צרור ששודרה הבוקר בגלי צה"ל. "כבר חמישה חודשים שלא שוחחתי עם התקשורת, ובטח שזה לא קל לעמוד מול הרוצחים ומול הסניגורים שלהם. לא די בכך שאריק נרצח בדם קר, הרוצחים בגיבוי של הסניגורים - עשו לאריק רצח אופי עוד בטרם התחיל המשפט, וממשיכים לעשות זאת גם עכשיו במהלך המשפט".

כמי שעברה טראומה קשה, היא זועמת על הקושי הרב שהסניגורים מערימים עליה במהלך הדיונים. "אין לאנשים זכות להכפיש את שמו אריק. אני מציעה להם לשטוף את הפה טוב טוב לפני שהם מדברים על המנוח. הם מעלילים עליו שקרים ומעיזים להעביר ביקורת על הדרך שבה אני ובתי מעידות בבית המשפט".

"הסניגורים עושים הצגה מול הרוצחים כדי לשמח אותם ולהצחיק אותם במשפט, וגם הסניגורים עצמם צוחקים במהלך המשפט", היא מספרת בכעס. |זה מזעזע - זה לא קל. במהלך העדות שלי ושל הקטינה, אחד הסניגורים פרץ בצחוק ואני התפרצתי עליו. הם - שמשלשלים אלפי שקלים לכיסם - מעודדים בכך את הרצח".

כולם שותפים לרצח - לא רק השלושה

בתור מי שהייתה במקום בזמן הרצח, היא מתקשה להבין כיצד הסניגורים מנסים לצייר תמונה אחרת מזו שהתרחשה באותו ערב בטיילת. "אני הייתי שם כשרצחו את בעלי לידי וליד הבת שלי. הם מרשים לעצמם לקבוע שזו הייתה קטטה - אני מציעה להם להתחלף איתי ואז נראה מה הם יגידו".

לדבריה, הרקע לרצח הוא לאומני. "הם תפסו יהודי ואז התנפלו עליו", אמרה קרפ. "אחרי שהתרחקתי מהמקום ביקשתי טלפון נייד מאנשים כדי להזעיק עזרה ולקח זמן רב עד שקיבלתי אותה. היו שם ערבים ישראלים ששמעו שערבים תקפו אותנו - אז הם לא שמחו לעזור לנו".

בדבריה, קרפ מאשימה את כל מי שנכח בזירה, כולל החיילת אור לוי וחברתה הקטינה שהיו עם הנאשמים בזמן הרצח. "כולם שותפים לרצח, לא רק הבנות. כל מי שהיה שם ביצע את המעשה המזעזע, לא רק שלושה - טענתי את זה מהיום הראשון".

"אני מאוד מקווה שמערכת המשפט לא תקל עם הנאשמים, אחרת תהיה פה רעידת אדמה במדינה", אמרה קרפ בתקווה שמסכת העינויים שהיא ובתה עוברות בימים אלה בבית המשפט תוביל להענשת המעורבים במעשה. "אין יום שאני הולכת לישון בלי לחשוב על מראות הזוועה שראינו אני ובתי. מצמרר לראות שרוצחים מחייכים בתקשורת. את החיוך של אריק שכל אחד זוכר - אנחנו כבר לא נראה יותר לעולם".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב