מפלס הכינרת עלה ב-15 ס"מ ביממה האחרונה

הגשמים שהציפו אתמול אזורים רחבים בצפון הארץ יימשכו גם היום, אבל בעוצמה פחותה. ההערכות הן שמפלס הכינרת הוסיף לגובהו חצי מטר בשבוע האחרון, ובצפון כבר מחכים לאלפי מטיילים שיגיעו בסוף השבוע כדי ליהנות מהנחלים שזורמים עכשיו במלוא העוצמה

הסערה שפקדה הצפון עם עשרות מילימטרים של מים באזור חיפה ובגליל המערבי כבר מאחורינו - ולפחות בסוף השבוע נוכל ליהנות ממזג אוויר נוח יותר. הגשמים שהציפו אתמול אזורים רחבים בצפון הארץ, יימשכו גם היום, בעוצמה פחותה. תושבי הצפון כבר מצפים לאלפי מטיילים שיגיעו בסוף השבוע כדי ליהנות מהנחלים שזורמים עכשיו במלוא העוצמה.

הגשמים הרבים הסבו הרבה נחת רבה ברשות המים שדיווחו על עלייה 15 סנטימטרים במפלס הכינרת ביממה האחרונה, וההערכות הן שמפלס הכינרת הוסיף לגובהו חצי מטר בשבוע האחרון. אבל לצד החדשות הטובות, נרשמו גם נזקים מהשיטפונות שגרמו לסגירת כל הדרכים לרכבי שטח באזור.

הגשם ימשיך לרדת היום לפרקים בצפון ובמרכז הארץ. בצפון הנגב צפוי לרדת גשם קל שייחלש במהלך היום. ירידה קלה נוספת בטמפרטורות תורגש היום והטמפרטורות צפויות להיות נוחות יותר:

בקצרין - 11 מעלות
בחיפה ובתל אביב - 15 מעלות
בירושלים - 11 מעלות
בבאר - שבע - 17 מעלות
באילת - 21 מעלות

לצפייה בתחזית מזג האוויר להיום בהרחבה

מלבד גשמי הברכה, מזג האוויר הסוער גרם אתמול גם להצפות ולנזקים. בנהרייה, עלה נחל הגעתון על גדותיו וגרם להצפת רחובות ובתים בעיר. בעקבות ההצפות פונו כמה משפחות מבתיהן- בנהרייה, עכו ובמעלות, שם נרשמה כמות גשם מרשימה יחסית לעונה.

בחרמון התחוללה סופות שלגים עזה ושלג רב נערם באתר, אבל לצערם של חובבי הסקי, לא מדובר בכמות שמספיקה לסקי. בשכונת הדר שבחיפה קרסו אתמול כמה קירות תמיכה, וכמה מכוניות נמחצו. למרבה המזל, בכל האירועים איש לא נפגע.

כתבות נוספות בנושא:

צפו: חיילי 669 מחלצים מהשטפון

צפו: כך חולצו לכודים בשידור חי

האם מי השיטפונות הולכים לאיבוד?

היום: הסערה הגדולה נרגעת

אישה נהרגה בשיטפון בנחל ערבה; חשש לחיי חברה שנעדר