תנאי ירושה: תתגרש ותקבל מיליונים

דילמה לא פשוטה עומדת בפני תושב מרכז הארץ. סבתו המיליונרית שנפטרה לפני מספר חודשים הציבה תנאי אחד לפני שתעביר אליו חצי מכספה - עליו להתגרש מאשתו. למרות הקביעה הקשה מנסה כעת הנכד לזכות בכל הקופה, ופנה לבית המשפט בטענה כי התנאי לקבלת הכסף הוא אינו מוסרי

אהבה או ירושה? אילוסטרציה (shutterstock)

במה אתם הייתם בוחרים - אהבה או כסף? תושב מרכז הארץ עומד כעת בפני דילמה קשה במיוחד. סבתו האמידה שנפטרה לפני מספר חודשים קבעה בצוואתה, כי התנאי לכך שיקבל את ירושתה, המוערכת במיליוני שקלים, הוא שעליו להתגרש מאשתו.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר על המקרה הלא שגרתי. לאורך שנים התנגדה הסבתא הקשישה לקשר שהתפתח בין נכדה האהוד לבין בת זוגו. סבתו ואימו טענו עוד לפני שנישאו כי בחירת ליבו כלל אינה ראויה לו, ודרשו כי יעזוב אותה. אך הנכד לא נכנע ללחצים המשפחתיים. הוא התחתן עם האישה וניתק את הקשר עם משפחתו.

כעת, כעבור עשר שנים נפתחה ירושתה של הסבתא, ולמרבה ההפתעה הודיעה הסבתא כי תוריש לנכד חצי מכספה, אך ורק אם יתגרש מאשתו, או לחלופין יהפוך לאלמן. למרות עיקשותה של הקשישה עדיין ניתן לראות כי היא גילתה מעט רחמים על הנכד, לאחר שציינה בדף הירושה כי הכסף יועבר אליו גם במידה וייקלע למצב כלכלי קשה.

הנכד אינו מתכוון לוותר, ומתכנן לזכות בכל הקופה. לדבריו הוא אינו יתגרש מאשתו, נכון לעכשיו, אלא יפנה לבית המשפט, בטענה שהתנאים שהציבה הסבתא אינם מוסריים ולא צריכים להפריד בינו לבין אהובתו.