אחרי ההצפות: הדרום מנותק ממים

החורף שהגיע לביקור השבוע ממשיך לשבש את חיי התושבים. היום נותקו ארבעה ישובים בדרום בשל השטפונות העזים ממים ומחשמל. כעת נאלצים התושבים לדאוג בעצמם לגנרטורים ולפתיחת צירי הגישה

הסערה הפוקדת את ישראל ממשיכה לגרום לשיבושים בדרום הארץ: חמישה ישובים ברמת הנגב נותקו בשעות האחרונות מאספקת מים וחשמל בעקבות השיטפונות הכבדים.

הישובים שנפגעו הם עין תמר, נאות הכיכר, קדש ברנע, ניצנה ועזוז. מתי ברקוביץ', מזכיר היישוב קדש ברנע סיפר על המצב הקשה. "כל היום חיברו את הגנרטור חירום ליישוב, המשפחות נמצאות עם חשמל, אבל מים עדיין אין לנו", הוא מספר.

לדבריו גם מקורות וגם חברת חשמל לא הצליחו עד כה למצוא מענה לבעיה. בגלל השטפונות הפכו היישובים למבודדים וגורמים מחוץ להם מתקשים להעביר אספקה וציוד. "לצערי הרב פרצנו אנחנו דרך בבוקר", מספר ברקוביץ', "והצלחנו לקבל ציוד. הבאנו באופן עצמאי גנרטורים ללא עזרה מחברת חשמל".

לדבריו נמצאים כרגע ביישוב 250 איש, ועוד 200 פועלים, וחיילים. עוד הוא מוסיף כי למרות שיש יותר מ-700 איש מנותקים קיים רק כביש גישה אחד ליישוב כעת, שהוא ציר פילדלפי. "מחר ננסה להוציא את הילדים לבתי הספר, ואני מקווה שמקורות וחברת חשמל יעשו את עבודתם", הוא מסכם.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?