צפו: כך חולצו לכודים בשידור חי

צוותי חילוץ חילצו הערב 4 אנשים שנסחפו עם משאיתם בחצבה. הם התקשו להגיע ללכודים בשל כבלי מתח גבוה שנמצאים באזור וזרם החשמל נותק כדי שמסוקים יוכלו להגיע למקום. למרבה השמחה - החילוץ הסתיים בשלום. צפו בתיעוד הנדיר

באזור מטע התמרים של מושב חצבה, בתוך שיטפון בעל עצמה רבה במיוחד נקלעה משאית ובה ארבעה בני אדם הם לכודים בתוך הזרם. הארבעה הצליחו לחלץ עצמם מתא הנוסעים וכעת הם על גג המשאית. כוחות הצלה רבים של יחידת חילוץ ערבה, משמר הגבול, המשטרה ו- 669 נמצאים במקום ומנסים לחלצם. החילוץ נתקל בקשיים בשל קושי להגיע ללכודים בגלל כבלי מתח גבוה שנמצאים קרוב למשאית.

מזג האוויר הסוער שפוקד את אזור הדרום כבר גבה את חייה של אישה שנלכדה במכוניתה בנחל ערבה, יחד עם שני נוסעים נוספים. בשעות הצהריים הוזעק צוות של יחידת החילוץ עין יהב לנחל, בעקבות דיווח על כלי רכב שנסחף במקום. שניים מהלכודים חולצו בעזרת מסוק צבאי, אך אחת מהם מתה מפצעיה. מצבו של השני מוגדר קל ויציב והוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

אנשי יחידות החילוץ, בסיוע מסוק, ערכו סריקות באזור כדי לאתר את האדם השלישי שמוגדר כנעדר, אך בשעות הערב הופסקו החיפושים שיחודשו מחר בבוקר. במקביל, לאחר תיאום עם השלטונות בירדן, הוקמו סכרים באזור על מנת לבדוק אם נסחף הנוסע לצד המזרחי.

"זה היה מבצע מאוד מורכב", הסבירה דוברת יחידות החילוץ, שביקשה להזהיר את הציבור הרחב מפני הסכנות הטמונות באזורים המוצפים. "אין להיכנס בשום בפנים ואופן למים", הדגישה. "לא ברגל ולא בכלי רכב. הסחף החזק יכול להכניע גם משאיות".

אתם צילמתם - כך נראית הסערה

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי). העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.