צפו: חילוץ לכוד מהשיטפון בציחור

דרמה גם בנחל ערבה: אנשי יחידת החילוץ בערבה ומסוק צבאי הוזעקו לחלץ שלושה שנלכדו ברכבם בנחל ערבה בעקבות השיטפונות. שניים חולצו ע"י מסוק של 669, אחת מתה בדרך לביה"ח. כוחות חילוץ מחפשים אחר נעדר נוסף

מזג האוויר הסוער שפוקד את אזור הדרום גבה את חייה של שרה נוי פוגל, בת 55 ממושב אורות, שנלכדה במכוניתה בנחל ערבה, יחד עם שני נוסעים נוספים.

בשעות הצהריים הוזעק צוות של יחידת החילוץ עין יהב לנחל, בעקבות דיווח על כלי רכב שנסחף במקום. שניים מהלכודים חולצו בעזרת מסוק צבאי, אך אחת מהם מתה מפצעיה. מצבו של השני מוגדר קל ויציב והוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

אנשי יחידות החילוץ, בסיוע מסוק, עורכים כעת סריקות אחר הנוסע השלישי, יורם הוכמן מניר בנים, שמוגדר כנעדר. במקביל, לאחר תיאום עם השלטונות בירדן, הוקמו סכרים באזור על מנת לבדוק אם נסחף הנוסע לצד המזרחי.

"זה היה מבצע מאוד מורכב", הסבירה דוברת יחידות החילוץ, שביקשה להזהיר את הציבור הרחב מפני הסכנות הטמונות באזורים המוצפים. "אין להיכנס בשום בפנים ואופן למים", הדגישה. "לא ברגל ולא בכלי רכב. הסחף החזק יכול להכניע גם משאיות".

איפה ירד הכי הרבה גשם?

בשעות האחרונות נחלשו מעט הגשמים, אך בשירות המטאורולוגי מבטיחים לנו: הסערה הגדולה של היום עוד לפנינו. "כבר משעות הצהריים תיכנס לאזורנו חזית קרה נוספת, שתוריד כמויות רבות של גשם בכל חלקי הארץ עד שעות הערב", אומר ואדים לידנשטיין, החזאי התורן, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדבריו של לידנשטיין, לאחר הסערה הגדולה צפוי עוד טפטוף קל באזור הצפון בלבד. מחר יירגע הגשם, אך הוא ישוב אלינו בימים רביעי וחמישי. בסוף השבוע צפויה עלייה בטמפרטורות. מהנתונים שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט, עולה כי מרבית הגשם ירד באזור הדרום. שיאנית המילימטרים עד כה היא שדה בוקר, בה נרשמו עד שעות הבוקר המאוחרות יותר מ-60 מילימטרים של גשם. בעקבותיה נמצאת עבדת עם 59 מילימטרים.

בערד ירדו במהלך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות יותר מ-45 מילימטרים, בירושלים 44, בבאר שבע 36 מילימטרים ובמעלה אדומים 30. באשדוד נרשמו כמויות יפות של כ-20 מילימטרים ובאילת 18.5. את המרכז מובילים בית דגן ותל מונד - שם ירדו כ-11 מילימטרים של גשם. בחרמון ירדו שישה מילימטרים.

בדרום: הלימודים בוטלו, גשמים קרסו

כתוצאה מהגשמים העזים קרסו גשר ניצנה וגשר נחל לבן בנגב. לוחמי יחידת 669 של חיל האוויר חילצו שלושה בני אדם שנסחפו עם משאיתם בנחל פארן, בהם אב ובנו. במועצות האזוריות רמת הנגב ותמר הוחלט שלא לקיים לימודים.

בצהריים נסגר שוב כביש מספר 40 לתנועה לכיוון שדה בוקר, והציבור נקרא שלא להגיע למקום. במקביל מנסים אנשי מקורות וחברת החשמל לחדש את הזרם שנותק בחמישה יישובים באזור פתחת ניצן ולהחזיר את חיי התושבים למסלולם.

לאור הסקרנות הרבה, קראו בחדר המצב של המועצה האזורית רמת הנגב לחובבי השיטפונות שלא להסתכן ולבקר במקום. "גם בימים הקרובים יהיו מספיק מים בערוצים", הבטיח ערן דורון.

אתם צילמתם - כך נראית הסערה

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי). העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.