אתם צילמתם: החורף סוף סוף כאן

חיוכים ענקיים נסוכים היום על פניהם של חובבי החורף מדן ועד אילת. נחלים שוצפים, שלוליות ענק וברקים מרהיבים. הסערה הגדולה כבר כאן - ואתם צילמתם את הכל. כך נראה החורף מבעד לעדשה שלכם

אחרי ימים ארוכים שטופי שמש, הגיעה סוף סוף המערכת החורפית שהראתה לנו בדיוק איך חודש ינואר באמת צריך להיראות.

למרות הגשמים העזים, הטמפרטורות הנמוכות והאווירה הסגרירית, החליטו לא מעט גולשי חדשות 2 לצאת מהפוך אל הרחוב, שלפו את המצלמות ותיעדו את הסערה בשיא הדרה: ברקים, שטפונות, נחלים שוצפים ושלוליות.

כתוצאה מהגשמים העזים עלו נחלי הדרום על גדותיהם, גשר ניצנה וגשר נחל לבן קרסו וכבישים רבים הוצפו ונסגרו לתנועה. באזור נחל פארן חילצו לוחמי יחידת 669 של חיל האוויר שלושה בני אדם שנסחפו עם משאיתם, בהם אב ובנו. במועצות האזוריות רמת הנגב ותמר הוחלט שלא לקיים לימודים.

הגשמים ששטפו את נחלי הדרום וגרמו להם לעלות על גדותיהם נחלשו בשעות האחרונות, אך בשירות המטאורולוגי מבטיחים לנו: הסערה הגדולה של היום עוד לפנינו. "כבר משעות הצהריים תיכנס לאזורנו חזית קרה נוספת, שתוריד כמויות רבות של גשם בכל חלקי הארץ עד שעות הערב", אומר ואדים לידנשטיין, החזאי התורן, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדבריו של לידנשטיין, לאחר הסערה הגדולה צפוי עוד טפטוף קל באזור הצפון בלבד. היום יירגע הגשם, אך הוא ישוב אלינו בימים רביעי וחמישי. בסוף השבוע צפויה עלייה בטמפרטורות. מהנתונים שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט, עולה כי מרבית הגשם ירד אתמול באזור הדרום. שיאנית המילימטרים עד כה היא שדה בוקר, בה נרשמו עד שעות הבוקר המאוחרות יותר מ-60 מילימטרים של גשם. בעקבותיה נמצאת עבדת עם 59 מילימטרים.

בערד ירדו במהלך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות יותר מ-45 מילימטרים, בירושלים 44, בבאר שבע 36 מילימטרים ובמעלה אדומים 30. באשדוד נרשמו כמויות יפות של כ-20 מילימטרים ובאילת 18.5. את המרכז מובילים בית דגן ותל מונד - שם ירדו כ-11 מילימטרים של גשם. בחרמון ירדו שישה מילימטרים.

מוקדם יותר נסגרו לתנועה כביש 90 מעין גדי לאזור המלונות בים המלח, כמו גם כביש 221 וכביש מספר 40 מאזור כלא נפחא ועד למצפה רמון. במשטרה מזהירים את הציבור שלא הגיע לאזור. בחדר המצב של המועצה האזורית רמת הנגב קראו לחובבי השיטפונות שלא להסתכן ולבקר במקום.  "גם בימים הקרובים יהיו מספיק מים בערוצים", הבטיח ערן דורון.

היום ייחלש הגשם ויתחזק שוב לקראת אחר הצהריים. ברביעי צפויים ממטרים לסירוגין מהצפון ועד צפון הנגב. בחמישי יהיה גשום בבוקר ובשישי צפויה עלייה קלה בטמפרטורות.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי).

העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.