השירות המטאורולוגי: הסערה הגדולה של היום עוד לפנינו

גשמים עזים ממשיכים לרדת בכל הארץ מלווים בסופות, אבל החזאים אומרים שזאת רק ההתחלה. בשעות הקרובות תיכנס חזית קרה לישראל והסערה תתחזק עד לשעות הערב. כבישים רבים בדרום חסומים לתנועה ואין לימודים ביישובי המועצות רמת נגב ותמר. איפה ירד הכי הרבה גשם? שדה בוקר 60 מ"מ, עובדת 59 מ"מ, ערד 45, וי-ם 44

הגשמים ששטפו את נחלי הדרום וגרמו להם לעלות על גדותיהם נחלשו בשעות האחרונות, אך בשירות המטאורולוגי מבטיחים לנו: הסערה הגדולה של היום עוד לפנינו. "כבר משעות הצהריים תיכנס לאזורנו חזית קרה נוספת, שתוריד כמויות רבות של גשם בכל חלקי הארץ עד שעות הערב", אומר ואדים לידנשטיין, החזאי התורן, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדבריו של לידנשטיין, לאחר הסערה הגדולה צפוי עוד טפטוף קל באזור הצפון בלבד. מחר יירגע הגשם, אך הוא ישוב אלינו בימים רביעי וחמישי. בסוף השבוע צפויה עלייה בטמפרטורות. מהנתונים שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט, עולה כי מרבית הגשם ירד באזור הדרום. שיאנית המילימטרים עד כה היא שדה בוקר, בה נרשמו עד שעות הבוקר המאוחרות יותר מ-60 מילימטרים של גשם. בעקבותיה נמצאת עבדת עם 59 מילימטרים.

בערד ירדו במהלך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות יותר מ-45 מילימטרים, בירושלים 44, בבאר שבע 36 מילימטרים ובמעלה אדומים 30. באשדוד נרשמו כמויות יפות של כ-20 מילימטרים ובאילת 18.5. את המרכז מובילים בית דגן ותל מונד - שם ירדו כ-11 מילימטרים של גשם. בחרמון ירדו שישה מילימטרים.

בדרום: הלימודים בוטלו, גשמים קרסו

כתוצאה מהגשמים העזים קרסו גשר ניצנה וגשר נחל לבן בנגב. לוחמי יחידת 669 של חיל האוויר חילצו שלושה בני אדם שנסחפו עם משאיתם בנחל פארן, בהם אב ובנו. במועצות האזוריות רמת הנגב ותמר הוחלט שלא לקיים לימודים.

בצהריים נסגר שוב כביש מספר 40 לתנועה לכיוון שדה בוקר, והציבור נקרא שלא להגיע למקום. במקביל מנסים אנשי מקורות וחברת החשמל לחדש את הזרם שנותק בחמישה יישובים באזור פתחת ניצן ולהחזיר את חיי התושבים למסלולם.

לאור הסקרנות הרבה, קראו בחדר המצב של המועצה האזורית רמת הנגב לחובבי השיטפונות שלא להסתכן ולבקר במקום. "גם בימים הקרובים יהיו מספיק מים בערוצים", הבטיח ערן דורון.

אתם צילמתם - כך נראית הסערה

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי). העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי ודני דויטש