הסערה הגדולה: סופת ברקים ורעמים

מי שהציץ הלילה מהחלון בדרום זכה למופע ברקים ורעמים מרהיב. גשם ירד בנגב ובערבה בכמויות שלא זכורות זה שנים וגרם לשטפונות, שבעקבותם בוטלו הלימודים במועצה האזורית רמת נגב . גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של חורף, גשם וסערה מרחבי הארץ למספר 2222

המערכת הסוערת שהבטיחו לנו הגיע, והחל מהלילה פוקד את אזורינו גשם ובכמה מקומות דווח גם על ברד, כל זאת לאחר שכבר התרגלנו לימי שמש חמימים בינואר. רק בחדשות 2 באינטרנט תוכלו למצוא מעקב אונליין אחרי העננים והגשם ברחבי הארץ, בעזרת מכ"ם מיוחד - רואים את הגשם מלמעלה.

מזג האוויר החם של אתמול נראה כמו היסטוריה רחוקה ובמהלך הלילה היכה בנו החורף במלוא עוצמתו. בשעות אלה יורד גשם שמלווה בסופות רעמים וברקים שהביאה לשטפונות גדולים באזור הנגב, הערבה ובים המלח. אפילו האילתים זכו היום לגשם זלעפות. בעקבות הגשם, נסגרו מספר כבישים באזור הנגב והערבה, והלימודים במועצה האזורית רמת נגב בוטלו. מדובר במערכת חריגה שצפוייה להוריד 20-50 מ"מ בדרום הארץ, הרבה מעבר לכמות השנתית הממוצעת.

מזג האוויר הסגרירי יילווה אותנו במהלך כל השבוע הקרוב. בבוקר תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות ויהיה גשום וסוער. בימים שלישי ורביעי יירד גשם מדי פעם והטמפרטורות ירדו ירידה נוספת. רק ביום חמישי תהיה התחממות קלה, אך גשמים מקומיים ימשיכו לרדת.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי). העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.