חשיפה: הנספח הסודי של הסכם העבודה של ליליאן פרץ עם שרה נתניהו

מהצצה לתלושי המשכורת של ליליאן פרץ ולנספח הסודי של הסכם העבודה שלה עם שרה נתניהו, עולה חשד כי נעשו עבירות העסקה. בנוסף אולצה פרץ לחתום על כך שאם תפר סעיף בחוזה, תשלם לנתניהו 50 אלף דולר

פרשת שרה נתניהו ועוזרת הבית ליליאן פרץ: חדשות 2 חושפים את תלושי המשכורת של פרץ ואת הנספח הסודי להסכם עם אשת ראש הממשלה. עיון בתלושי השכר מראה בבירור כי במהלך שלוש שנים מלאות לא שולמו שמי נסיעות, דמי הבראה וגם לא תשלום על עבודה בשבת. כעבור ארבע שנים ביקשה פרץ להתפטר, אז נערך איתה הסכם חדש - במסגרתו חתמה על כך שכל זכויותיה שולמו לה במלואם.

להסכם העבודה האישי יש גם נספח - הסכם סודיות בשל מעמדה המיוחד כעובדת במשפחת נתניהו. להסכם הזה יש גם סעיף מוזר, במסגרתו מתחייבת פרץ לפצות ב-50 אלף דולר את משפחת נתניהו, ללא הוכחת נזק, אם תפר סעיף כלשהו בחוזה.

ויש גם תוספת בכתב יד לחוזה, בו נאמר כי "והיה ותהיה מחלוקת בין הצדדים היא תועבר לרוני מאנה שישמש בורר בין הצדדים". מאנה הוא חברם הקרוב של בני הזוג נתניהו.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה: "רעיית רה"מ, שרה נתניהו היא קורבן להתקפה של גורמים המונעים מאינטרסים תקשורתיים ופוליטיים. הם מגייסים בציניות עובדים לשעבר, שמקווים לזכות בפרסום וכסף על חשבונה של משפחת נתניהו. אחרי שסוכמו תנאי הפרישה של ליליאן והיא חתמה שאין לה תביעות נוספות, היא הפכה לכלי משחק בידי גורמים אלה, שהאיצו בה להשתלח בשרה נתניהו ולנסות להוציא עוד כסף. האמת תתברר בבית המשפט".

פרץ: עומדת מאחורי התביעה

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה לילאן פרץ, עוזרת הבית של משפחת נתניהו בקיסריה נגד שרה נתניהו, הגיבה היום פרץ לראשונה למצלמה: "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה", אמרה פרץ בצאתה מביתה שבשכונת נווה חיים בחדרה. "והאמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אומרת פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".  

פרץ טענה בכתב התביעה כי נתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו. העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בסוף השבוע את סיפורה של האישה שהועסקה במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו וכעת תובעת פיצויים.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

העובדת: החתימו אותי לא לספר

בכתב התביעה שהוגש מתואר כיצד הייתה שרה נתניהו מתנהגת לכאורה, לפרץ במשך הזמן ששהתה בבית. "שרה נתניהו הורתה לה להיות זמינה 24 שעות ביממה ולהתייצב כל פעם שתזדקק לה". על פי התביעה נתניהו רדתה וצרחה על העובדת עד אימה, והחתימה אותה על כתב התחייבות לפיו אסור לה לספר על דבר ממאורעות הבית.

פרץ מספרת כי היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים כתוצאה מהתקופה בה ניהלה את משק הבית של משפחת ראש הממשלה. לדבריה באותו הזמן הרגישה כי כל עולמה סובב סביב משפחת נתניהו והוראותיה של שרה. בכתב התביעה אף מתואר מקרה בו נתניהו צילצלה אליה בשתיים בלילה בכדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי.

פרץ מתארת כי ברגעים בהם לא עמדה בסטנדרטים של נתניהו, היא הייתה נצמדת לפניה, חורקת שיניים, נושכת שפתיים ופוערת עיניים. מטעמה של שרה נתניהו טרם הוגש כתב הגנה בנושא.

עורך הדין של נתניהו: התביעה מופרכת

"אני כבר יותר מ-30 שנה עו"ד", אומר דוד שמרון, בא כוחה של שרה נתניהו, "אני לא זוכר תביעה אחת שלא קדם לו מכתב, או טלפון על כוונת גורם מסוים לתבוע". עוד מציין עורך הדין שמרון כי על התביעה שהוגשה, למדו היום בני משפחת נתניהו כאשר קראו את העיתון בשעות הבוקר. "שלא יגידו שהם נהגו ברגישות ובזהירות, כי הם לא. התביעה הזו מופרכת מיסודה ואין בה שום אמת.

בנוגע לשאלה האם הפרשה הזו לא מזכירה פרשה קודמת בה הייתה מעורבת שרה נתניהו שנתבעה גם על ידי סוכנת הבית הקודמת של בית ראש הממשלה, אמר עו"ד שמרון, "המטפלת הקודמת הגישה אמנם תביעה לבית הדין בירושלים, אך תביעה זו נדחתה, ותביעתה של הגברת נתניהו נגד העיתון "כל העיר" בגין תביעת דיבה, התקבלה. "כנראה שיש כאן אינטרסים בהגשת התביעה, והם אלו שהביאו ליצירת הכותרת היום בעיתון".

הווידאופדיה: שרה נתניהו