בתל אביב תחתית - כבר ביקרתם?

מי שכתב את השיר "על גגות ת"א" לא תיאר לעצמו מה מתרחש מתחת לאדמה שלה. אנו מזמינים אתכם להצטרף לסיור בעיר שחיה ללא הפסקה, במסלול שככל הנראה עוד לא הלכתם בו: תל אביב של מטה. מהרחובות הצדדים לצמתים המרכזיים והכל - במנהרה אחת ארוכה

מי שביקר בתל אביב, נתקל ודאי לא פעם בלוחות המודעות התלת מימדיים שמפוזרים ברחובותיה: עמודים חלולים גדולים עמוסים במודעות למכירה והשכרה של עשרות נכסים וחפצים. אך מתברר שמאחורי המודעות מסתתר מעבר למערכת מסועפת של מנהרות, שמובילה לכל מקום בתל אביב - מתחת לאדמה.

מערכת המנהרות חושפת את הצד השקט יותר של העיר שזכתה לכינוי "עיר ללא הפסקה", ומספקת למטיילים בה מבט על תל אביב של מטה. לאורך המנהרות ניתן לראות שלטים שמציינים את המיקום שלכם ביחס לעיר על פי שמות הרחובות: מהצדדים שבהם ועד לצמתים המרכזיים של העיר.

למרות העניין הרב שהנהרות מעוררות, הכניסה אליהן אסורה כיוון שהן משמשות להולכת קווי תקשורת לתושבי העיר. מעבר לכך, העומק הרב שבו נחפרו - עשרה מטרים מתחת לפני העיר - מקשה על הסיור בהן ככל שמתקדמים לעומקן, בגלל המחסור באוורור. אם בכל זאת חפצה נפשכם בסיור תחתי שכזה - אתם מוזמנים לצפות בסיור שערכנו עבורכם.