סוכנת הבית של נתניהו מדברת למצלמה: "התביעה לא ממניעים פוליטים"

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה עוזרת הבית של משפחת נתניהו, ליליאן פרץ נגד אשת ראש הממשלה, היום היא מגיבה לראשונה למצלמה. "אני עומדת מאחורי התביעה והאמת תצא לאור", אומרת פרץ. "אין מאחורי התביעה שום מניע פוליטי"

יומיים לאחר שהתפרסם כתב התביעה שהגישה לילאן פרץ, עוזרת הבית של משפחת נתניהו בקיסריה נגד שרה נתניהו, היום מגיבה פרץ לראשונה למצלמה: "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה", אמרה פרץ בצאתה מביתה שבשכונת נווה חיים בחדרה. "והאמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אומרת פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".  

 פרץ טענה בכתב התביעה כי נתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו. העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בסוף השבוע את סיפורה של האישה שהועסקה במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו וכעת תובעת פיצויים.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

העובדת: החתימו אותי לא לספר

בכתב התביעה שהוגש מתואר כיצד הייתה שרה נתניהו מתנהגת לכאורה, לפרץ במשך הזמן ששהתה בבית. "שרה נתניהו הורתה לה להיות זמינה 24 שעות ביממה ולהתייצב כל פעם שתזדקק לה". על פי התביעה נתניהו רדתה וצרחה על העובדת עד אימה, והחתימה אותה על כתב התחייבות לפיו אסור לה לספר על דבר ממאורעות הבית.

פרץ מספרת כי היא סובלת מקשיים פיזיים ונפשיים כתוצאה מהתקופה בה ניהלה את משק הבית של משפחת ראש הממשלה. לדבריה באותו הזמן הרגישה כי כל עולמה סובב סביב משפחת נתניהו והוראותיה של שרה. בכתב התביעה אף מתואר מקרה בו נתניהו צילצלה אליה בשתיים בלילה בכדי לנזוף בה שלא כיסתה כרית כראוי.

פרץ מתארת כי ברגעים בהם לא עמדה בסטנדרטים של נתניהו, היא הייתה נצמדת לפניה, חורקת שיניים, נושכת שפתיים ופוערת עיניים. מטעמה של שרה נתניהו טרם הוגש כתב הגנה בנושא.

עורך הדין של נתניהו: התביעה מופרכת

"אני כבר יותר מ-30 שנה עו"ד", אומר דוד שמרון, בא כוחה של שרה נתניהו, "אני לא זוכר תביעה אחת שלא קדם לו מכתב, או טלפון על כוונת גורם מסוים לתבוע". עוד מציין עורך הדין שמרון כי על התביעה שהוגשה, למדו היום בני משפחת נתניהו כאשר קראו את העיתון בשעות הבוקר. "שלא יגידו שהם נהגו ברגישות ובזהירות, כי הם לא. התביעה הזו מופרכת מיסודה ואין בה שום אמת.

בנוגע לשאלה האם הפרשה הזו לא מזכירה פרשה קודמת בה הייתה מעורבת שרה נתניהו שנתבעה גם על ידי סוכנת הבית הקודמת של בית ראש הממשלה, אמר עו"ד שמרון, "המטפלת הקודמת הגישה אמנם תביעה לבית הדין בירושלים, אך תביעה זו נדחתה, ותביעתה של הגברת נתניהו נגד העיתון "כל העיר" בגין תביעת דיבה, התקבלה. "כנראה שיש כאן אינטרסים בהגשת התביעה, והם אלו שהביאו ליצירת הכותרת היום בעיתון".

עובדת לשעבר של נתניהו: אני בטראומה

12 שנים אמנם עברו מאז עזבה נעמי איגוס את לשכתה של שרה נתניהו, אך לטענתה - היא טרם התאוששה מהעבודה לצד אשת ראש הממשלה. "הכל נשאר לי כטראומה", מדגישה איגוס.

"שרה נתניהו היא מעסיקה שעוברת על החוק כל הזמן", טוענת בנחרצות מזכירתה האישית לשעבר בריאיון לתכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל. "אלה שאומרים שמדובר ברכילות - הם שקרנים. הם יודעים את האמת".

לעומת הסערה הציבורית בסוף השבוע האחרון, נעמי עצמה כלל לא מתרגשת מההאשמות החמורות שהעלתה פרץ. "הדברים האלה קרו כבר בעבר - אותו סיפור בוורסיות אחרות", היא מסבירה. "כל צורת ההתנהגות: הצעקות, הטלפונים באמצע הלילה, בשבת - הכל חוזר על עצמו".

"צריך לשים לדברים סוף"

במהלך הריאיון נזכרת איגוס בתקופה בה ליוותה את הגברת נתניהו. "ידעתי לתת לה את הכבוד שמגיע לה, אבל בו זמנית חטפתי צעקות, ולא רק אני - כל העובדים", היא מדגישה. "אם אני מקבלת שש פעמים צרחות ביום, יועץ התקשורת מקבל שלוש פעמים ביום וראש הממשלה עצמו מקבל צעקות פעם אחת".

כעת מבקשת איגוס דבר אחד: להביא לכך שהדברים ישתנו. "הדברים האלה קורים וצריך לשים להם סוף", היא מכריזה. "תנו לה את הכלים כדי שתתנהג כרעיית רה"מ". 

מלשכת רה"מ נמסר בתגובה כי "צר לנו על הניסיונות של גורמים אינטרסנטים לנצל את הגל התקשורתי הנוכחי כדי להשמיץ את רעיית ראש הממשלה. הגברת נתניהו ניצחה תמיד במקום שבו מתבררים האמת והצדק, וגם הפעם היא תוכיח זאת בבית המשפט".

הווידאופדיה: שרה נתניהו