מירוץ הדייטים הגדול

80 רווקים ורווקות יהודים, יפים, מצליחים ומרוויחים טוב, שרוצים למצוא שידוך בישראל נטשו את החברים, החברות, ומרכזי הקניות, הכניסו את כל הבגדים לשלוש מזוודות ופתחו במירוץ הדייטים הגדול יחד עם 1,200 ישראלים שהגישו בקשה רשמית לצאת עם הרווקים והרווקות הנחשקים

אריקה היא רווקה ניו יורקרית טיפוסית, בדיוק כמו בסרטים. יושבת בבתי קפה עם חברות, יוצאות למסעות שופינג ברחבי מנהטן ורק חושבת על האחד, שאולי תמצא במהלך שיטוטיה. אך לא עוד, אריקה עורכת סיור פרידה ממנהטן, ארזה שלוש מזוודות, ועלתה על מטוס בדרכה לארץ הקודש, אולי שם תמצא את החתן לעתיד.

"אני יודעת שיש עולם שלם בישראל, ויש כל כך הרבה אנשים והם יותר רציניים להתחתן בגלל שהם גם הולכים לצבא ועלולים למות בכל יום", מספרת אריקה.

מהצד הגברי של מחפשי החתונה, סת', ששירת כחייל אמריקני בעירק, עולה לחפש כלה בישראל. "הייתי לפני כשנה בישראל והחלטתי שאני רוצה לחזור", אומר סת', שלו מחכה קבוצת ההוקי של מטולה, ומילי, תושבת בת ים שהתכתבה איתו במיילים דרך אתר אינטרנט ששם לו למטרה לשדך בין יהודים ברחבי העולם. סת' מחכה כל כך לפגישה עם מילי, כך שאפילו תמונתה של בר רפאלי המוצגת בניו יורק, משאירה אותו אדיש למדי, את רפאלי, הוא מגדיר כחביבה בלבד, לא יותר.

איך מכניסים 850 שמלות לשלוש מזוודות?

בבית בצפון ניו יורק, מתכוננת שירה קתרין, בת לאב קתולי ואם יהודיה, למסע השידוכים בישראל, מסע אותו תעשה יד ביד עם חברתה הטובה ממרילנד, עופרה. "לכל הרווקים הצעירים והמהממים בישראל, אם אתם חושבים שאני נראית טוב, עוד לא ראיתם כלום", אומרת שירה קתרין, "עופרה היא מדהימה, צעירה וכמובן רווקה. לשתינו גם אין עבודה, אז עזרה בנושא תתקבל בברכה".

"את חושבת שאני לוקחת יותר מדי?", שואלת שירה קתרין את אמה, שעונה לה שהרי ברגע שהיא תנחת בישראל, היא תמצא ישר את הקניון הקרוב ותלך לקניות. המלתחה של שירה קתרין מכילה לא פחות מ-850 מזוודות, כמות שמאוד קשה לדחוס לשלוש מזוודות.

כשאלעד פגש את אריקה

אלעד, זמר מתחיל מתל אביב, שם פעמיו לעיר הקודש במטרה לפגוש את אריקה, השידוך שלו. אלעד שכח לקנות לה פרחים, ולכן מסתפק בקטיפת פרח מהרחוב. "היא תסתפק בזה, אין כאלה בארה"ב", אומר. "אני לא יודע לאן זה יוביל, ולא יודע אם זה בקטע הזוגי, אבל זה מאוד מעניין אותי", כך מגדיר הזמר את ההזדמנות שלו למצוא כלה יהודיה כשרה.

אלעד מחכה לאריקה באזור התחנה המרכזית בירושלים, אך דווקא אלעד לא לקח בחשבון את עומסי התנועה הכבדים שפוקדים את הכניסה לעיר הבירה בכל לילה. אלעד בודק כל רכב שעוצר סמוך למקום המפגש שלו ושל אריקה, ומתאכזב בכל פעם מחדש לגלות שהיא לא עליו. לאחר שעה של ציפייה מתברר שאריקה ירדה מהאוטובוס, אבל לא במקום הנכון. אלעד כיוון אותה והשניים זכו סוף סוף להיפגש.

האם השניים יזכו לסיום כמו באגדות ויסיימו מתחת לחופה? לא ברור, גם שאר הרווקים והרווקות שהגיעו ארצה ירצו לתת הזדמנות לעצמם למצוא אהבה אמיתית, ולא פחות חשוב, יהודית.

לחלק השני של הכתבה: