אמו של אגייאר על האישפוז: "היה עליו לחץ אדיר"

מה עובר על גומא אגייאר? הספונסר של בית"ר ירושלים אושפז בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי, אחרי שלדבריו ניסה להיכנס לרצועת עזה ואף טען שפגש שם את גלעד שליט. בני משפחתו טוענים: הוא נשבר בעקבות לחץ כבד של הדוד שלו. "משפחתנו החליטה לאפשר לגומא לצאת לפסק זמן ארוך שמגיע לו", אומרת אמו אלן למצלמת חדשות 2

"הבן שלי גומא הוא בן אדם נפלא, שיש לו חיבה מיוחדת לעם בישראל" - כך אומרת הערב אלן אגייאר, אמו של גומא אגייאר, שמגיבה לראשונה על אישפוז בנה בבית חולים פסיכיאטרי.

"גומא היה ותמיד יהיה אדם רגיש ביותר ולאחרונה הוא עמד תחת לחצים אדירים", אומרת האם. "לאחר מחשבה רבה ומתוך אהבה גדולה כלפיו, משפחתנו החליטה לאפשר לגומא לצאת לפסק זמן ארוך שמגיע לו".

אגייאר: "ה-GPS שלי לא עבד והגעתי לשכם"

"כשעזבתי את תל-אביב הייתי בטלפון עם משטרת ניו-יורק. ואיכשהו התבלבלתי בדרך כי ה-GPS שלי לא עבד והגעתי לשכם" - כך, מבולבל וחסר אחיזה במציאות, מתאר גומא אגייאר כיצד יצא למסע חילוץ של גלעד שליט בעזה. דקות אחדות לאחר מכן, הגיעו כ-20 שוטרים ולקחו אותו בכפייה לאישפוז בבית החולים אברבנל.

"היו שם כ-250 אנשי חמאס שעמדו שם לפני שמישהו אחר הגיע לשם", המשיך אגייאר לספר. "אני הגעתי לשם ראשון והם עזבו".

מאז נכנס אגייאר לחייבם של אוהדי הספורט בירושלים, היה ברור שמדובר בעוף מוזר. "אהיה כאן לפחות 25 שנים", אמר כשנכנס לתפקידו. הבחור הצעיר מארה"ב שחברה בבעלותו גילתה גז ונמכרה בשני מיליארד וחצי דולר, הצהיר על רצונו לבנות את בית המקדש השלישי וניסה להתחבב בצורה מוזרה על הקהילה החרדית בירושלים.

המשפחה ביקשה שיתאשפז - גומא סירב

לפני כשלושה חודשים תקפו אותו שוטרים בארה"ב במה שהוא הגדיר "קשירת קשר של דודו", שותפו לשעבר בחברה שמנסה לדבריו להתנקש בחייו - ומאז הוא חש מאוים. "היו לו מתחים בעקבות כל הסיפור עם הדוד שלו ותחושת הרדיפה שהוא חש בחודשים האחרונים שרק הלכה והתגברה", סיפר איציק זוהר שראיין את אגייאר זמן קצר לפני שאושפז. "הוא הגביר את האבטחה סביבו והרים הליקופטרים לאוויר, שיעקבו אחריו".

לפני כחודש הוא נעלם למשפחתו והשאיר לאשתו הודעה לפיה הוא נחטף ונמצא בעזה. למשפחה זה הספיק כדי לדרוש ממנו להתאשפז - אך הוא סירב. אתמול הציג אגייאר תמונות ואמר שצילם אותן באותו היום בעזה.

"בשבוע שעבר אשתו היתה בארץ והוא היה איתה כל הזמן", מספר דוברו של אגייאר, חיים אלדר. "הבנתי שזה היה תוך כדי טיול, הוא הראה לה את הדרום, את גבול עזה וכך החלה השתלשלות האירועים". אגייאר אכן ניסה לחצות את הגבול לעזה. החיילים עצרו אותו בגבול זיקים. הוא טען שפגש בגלעד שליט ובכך היה די כדי שבית המשפט ייקבע שמצבו של אגייאר מסכן את עצמו. הלילה התקבל הצו לאשפוז בכפייה - ומשם הדרך לאברבנל כבר הייתה קצרה למדי.

"הלחץ שבו היה נתון: טרור פסיכולוגי"

"מדובר באדם צעיר בסך הכל", הוסיף זוהר. "בחור בן 31 שעד לא מזמן היה מאמן טניס במיאמי והפך להיות מולטי מיליארדר. הוא לא עמד בכל הלחצים של מה שקרה לו". משפחתו של אגייאר הגדירה את מערכת הלחצים שבה היה נתון: טרור פסיכולוגי. האנשים שהיו קרובים אליו ידעו מה מצבו.

שחקני בית"ר ירושלים שהגיעו היום לאימון לא באמת הופתעו מהחדשות. בשיחות סגורות אמרו כמה מהם: "ידענו עם מי יש לנו עסק".  נזק מיידי לקבוצות של אגייאר - בית"ר ירושלים בכדורגל והפועל ירושלים בכדורסל - לא יורגש, שכן הכסף שכבר תרם מכסה את העונה הנוכחית. לגבי העונות הבאות, נראה שלא כדאי לבנות עליו.

בימים הקרובים ינסו לאבחן בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנל כמה גרוע מצבו של אגייאר. נבדקת האפשרות ששימוש בסמים קשים, ועירבוב של סמים שונים - גרמו לו להתפרצות של מחלת נפש.