הנהג קילל - אגד תשלם 50 אלף שקל

בית משפט השלום בראשל"צ הטיל היום קנס כספי בסך 50 אלף שקלים על חברת אגד, לאחר שנהג גידף נוסעת שביקשה ממנו לקנות כרטיס מוזל לגימלאים למרות שארנקה, יחד עם תעודת הגימלאי, נאבד. הנהג קילל גם נוסע שהתערב לטובתה של הנוסעת המבוגרת. השופט ציין כי מדובר בעוד מקרה של התנהגות נלוזה ולא ראויה כלפי אזרחים מבוגרים

הנהג גידף - אגד תשלם ביוקר. צילום ארכיון (חדשות 2)

בית משפט השלום בראשון לציון גזר היום קנס של 50 אלף שקל על חברת אגד, לאחר שאחד הנהגים המועסקים בשורותיה התנהג בגסות וקילל נוסעת קשישה.

בנוסף לקנס הכספי הכבד שהוטל על החברה, קבע השופט כי הנהג עצמו יאלץ להיפרד מ-7,000 שקלים, ולחתום על התחייבות כי במידה ויחזור על התנהגותו הגסה במשך השנתיים הקרובות, הוא ייאלץ לשלם קנס בסך 70 אלף שקלים.

מכתב האישום שהוגש נגד הנהג עולה כי הקשישה עלתה לאוטובוס בקו 174 המגיע מתל אביב לראשון לציון, וביקשה לקבל כרטיס הנחה לאזרחית ותיקה למרות שארנקה אבד.

הנהג לנוסע: "תסתום את הפה חתיכת אידיוט"

נהג האוטובוס לא הסתפק בסירוב מנומס לבקשתה, והתחיל לגדף ולקלל אותה ואת הוריה וכינה אותה "שקרנית". כאשר אחד הנוסעים התערב והעיר לנהג, הוא ענה לו בתגובה: "תסתום את הפה חתיכת אידיוט, שב במקום שלך ואל תתערב".

הנוסע החליט לא לוותר והגיש תלונה למשרד התחבורה כנגד הנהג וקואופרטיב אגד. דובר משרד התחבורה אבנר עובדיה ציין כי נוכח חומרת המקרה דרש משרדו להטיל על אגד והנהג קנס גבוהה ומרתיע.

השופט היימן ציין בפסק הדין כי מדובר בהתנהגות נלוזה ומחפירה של זלזול באדם מבוגר שהפכה לתופעה רעה וחולה בחברה. "עומד לפניי נהג שהוא שליח של חברה שקיבלה מעין מונופול לשרת את הציבור בצורה הנאותה והראויה ביותר ו- במקום זאת הוא מקלל אישה מבוגרת. יתרה מכך, כשמתערב אחד הנוסעים, איש תמים וישר שיש רק לשבח, מקלל הנהג גם אותו", כך לדברי השופט.