גומא אגייאר אושפז בכפייה במחלקה פסיכיאטרית

צו בית משפט לאשפוז הוצא לבקשת אשתו של אגייאר, לאחר שטען כי נפגש בעזה עם גלעד שליט. "גומא נמצא תחת לחץ כבר תקופה ארוכה", הסביר יועצו האישי. "הדרישות האמוציונאליות שנגרמו עקב המשפטים הצטברו יחד עם לחצים אחרים", אמר פרקליטו, עו"ד איתן גבאי

הספונסר של בית"ר ירושלים בכדורגל והפועל ירושלים בכדורסל גומא אגייאר נשלח הלילה לאשפוז פסיכיאטרי כפוי. צו בית משפט הוצא לבקשת אשתו, זאת לאחר שטען בפני בני משפחתו כי פגש את החייל הישראלי השבוי גלעד שליט.

"גומא נמצא תחת לחץ כבר תקופה ארוכה בעקבות מה שקורה לו בחיים האישיים", הסביר יועצו האישי של אגייאר, חיים אלדר. "גומא נהיה איש מאוד ציבורי לאחרונה והתקשורת מתעניינת במה שקורה, אבל כמו שבן אדם יכול לשבור רגל, ככה הוא יכול להיות במצב נפשי כזה או אחר".

אתמול טען אגייאר כי נסע לביקור ברצועת עזה יחד עם אשתו ג'יימי, בסיומו הודיע למשפחתו שנפגש עם החייל החטוף גלעד שליט וכי "מצבו טוב". הוא הוסיף כי על מדינת ישראל להודות לו על המאמצים שהוא עושה למען שחרורו של שליט. משפחתו, כאמור, קיבלה זאת בדאגה וביקשה לאשפזו בבית החולים הפסיכיאטרי.

"ממה שעודכנתי המצב כבר הרבה יותר טוב", אמר אלדר. "המשפחה מבקשת שנתייחס למצב הזה בצורה מיוחדת כי בכל זאת הם אנשים שלא חיים בארץ. הם רוצים לשמור על כבודו של גומא", הוסיף.

השקיע מיליונים בספורט הישראלי

גורמים בסביבתו של אגייאר ציינו כי בתקופה האחרונה גומא לא התנהג כשורה. לאחרונה אף ביטל המיליארדר את הופעתו בתוכניתו של אברי גלעד לאחר שלטענתו עבר תאונת דרכים.

בחודש יולי 2009 השקיע אגייאר יותר מארבעה מיליון דולר בקבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים והפך לבעלים שלה. חודש לאחר מכן נחתמה עסקה דומה בין אגייאר לקבוצת הפועל ירושלים בסכום של קרוב לשני מיליון דולר.

מנציגו של גומא אגייר, עו"ד איתן גבאי, נמסר בתגובה כי "הוא היה נתון תחת לחצים בלתי פוסקים עקב תביעות מרושעות בבתי משפט בארה"ב בקשר לעסקיו מהעבר שבהם מעורב גם דודו". עוד נמסר, כי "מר אגייאר היה קורבן לקמפיין של מעקבים חודרניים והאשמות שגויות שהתחברו יחדיו לטרור פסיכולוגי. הדרישות האמוציונליות שנגרמו עקב המשפטים הצטברו יחד עם לחצים אחרים".

לדברי עו"ד גבאי, אשפוזו של אגייאר נועד כדי לאבחן את מצבו ולטפל בו. במהלך השבועיים הקרובים צפוי אגייאר לעבור בדיקות ומשפחתו תעקוב אחר מצבו.