ילדיה של הנרצחת מכפ"ס: "לא חשבנו שנתעורר למציאות כזאת כואבת"

תשעת ילדיה של אורנה עידן שנרצחה אמש בכפ"ס מתקשים לעכל את גודל הטרגדיה. היום סיפרה בתה שלי חדד, ששמעה כי אמה רוצה לסיים את הקשר: "הוא לא היה מוכן לקבל את זה ואמר נעשה מה שהרב רוצה". ליאור בנה אמר: "הכול היה שקט ורגוע, לא חשבנו שזה יקרה"

יממה לאחר שנרצחה אורנה עידן בידי בן זוגה גבריאל סהר בכפר סבא, מתקשים תשעת ילדיה לעכל את גודל הטרגדיה. אף אחד מהם לא חשב שכך זה ייגמר סיפור האהבה בן תשע השנים שעלה לאחרונה על שרטון. "הם דאגו אחד לשני", העידו הילדים.

היום, לאחר שאורנה הובאה לקבורה, סיפרה בתה שלי חדד, כי זמן קצר לפני הרצח שמעה את אמה מבקשת מסהר לסיים את הקשר. "הוא לא היה מוכן לקבל את זה", ציינה. "הוא אמר לה: 'נעשה מה שהרב יחליט'".

ליאור אבשלומוב, בנה של אורנה מספר בראיון בתכנית שש עם עודד בן עמי כיצד קיבל את הבשורה: "הייתי בעבודה ומי שהודיע לי את הבשורה זה מפקד תחנת כפר סבא שהיה באזור, הגעתי הביתה בריצה".

לדבריו של ליאור, אף אחד מהילדים לא חשבו שכך ייגמר הרומן של אמם: "לא חשבנו שזה יכול לקרות, הכול היה מאוד שקט ורגוע, בחיים לא חשבנו שנתעורר למציאות כזאת כואבת". הוא מעיד על אמו שהייתה אישה חזקה, שלמרות הטרגדיות שעברה הייתה אישה מאושרת שלקחה הכול בקלות: היא גרמה לנו להבין שכול דבר הוא עניין פשוט, היא ידעה לקחת את הדברים בפרופורציות ולעשות מכל דבר משהו טוב.

הטרגדיות של אורנה

היום מתברר כי חייה של אורנה היום מלאים בטרגדיות. כשהייתה רק בת שנתיים, שרף אביה את ביתם של הוריה, כשאמה הייתה בתוכו. היא נספתה בשריפה, ועידן גדלה ללא אם. אולם גם במציאת בני הזוג שלה, לא שיחק לה המזל.

לפני כ-15 שנה חטף אותה אחד ממכריה, אנס אותה וניסה לקבור אותה בעודה בחיים בחולות תל ברוך. "הוא תפס אותי בשערות ומשך אותי לכיוון השיחים הגבוהים", סיפרה אז בראיון ל"ידיעות אחרונות". "הוא הרים אלה והתחיל להכות אותי בראש. הוא היה בטוח שמתתי, אבל הייתי בהכרה מלאה". אחרי שהצליחה להשתקם מניסיון הרצח, החלה לצאת עם סהר.
אלא שבתקופה האחרונה, לפי עדויות השכנים, ביקשה עידן להיפרד ממנו - אחרי תקופה ארוכה בה נהגו להיפרד ולחזור לקשר. גם במשטרה מעריכים, כי זו הייתה הסיבה לרצח ולהתאבדות, אמש.