טוב שההגה בידיים של פרס

הבוקר יצאו נשיא המדינה שמעון פרס וכ-30 מבכירי המשק לסיור בתעשיות ערביות בצפון. נוחי דנקנר הבטיח כי כבר בימים הקרובים ישלח את נציגי החברה שבבעלותו לבחון השקעה אפשרית. בקרוב תקים הממשלה קרן השקעות במגזר הערבי בסך של כ-80 מיליון שקלים

נשיא המדינה שמעון פרס העלה היום על אוטובוס אחד שלושים מבכירי המשק לאוטובוס שיצא לסיור בצפון, כדי לעודד את ההשקעות בחברה הערבית-ישראלית. אנשי העסקים סיירו בחממה הטכנולוגית בנצרת -NGT, ודיברו על חשיבות השיתוף של אוכלוסיה ערבית במגזר העסקי בשוק העבודה.

"המגזר הערבי הוא מגזר מטופח וצריך להשקיע בו", אמר נוחי דנקנר במהלך הסיור והבטיח לשלוח באופן מיידי נציגים של החברה בבעלותו, "איי.די.בי" כדי לבחון את אפשרויות ההשקעה. בכירים נוספים שהיו על האוטובוס הבטיחו גם הם להשקיע במגזר.

הקבוצה ציינה כי רק נשיא כמו שמעון פרס היה יכול לקבץ אנשי עסקים ומבכירי המשק, כולם באוטובוס אחד, לטיול מן הסוג הזה. מדובר בפעם הראשונה למעשה בה יצאו יחד מרבית בכירי המשק, שעד כה נפגשו בעיקר בוועידת הרצליה לעסקים, לסיור משותף.

המדינה תשקיע 80 מיליון שקלים במגזר הערבי

בקרוב צפויה הממשלה להקים קרן השקעות למגזר הערבי, בהיקף משוער של כ-200 מליון שקל, שתשקיע בחברות סטרטאפ. כ-15 קבוצות ניגשו למכרז - יהודיות, ערביות, משולבות וזרות.

המדינה תשקיע בקרן 80 מיליון שקלים והיזם שייזכה במכרז ישקיע את שאר הסכום - כשהמדינה מצפה לפחות לסכום זהה מצד הזוכה. עם זאת ההערכה, כי חלק מהקבוצות יציעו השקעה גדולה יותר כדי להבטיח את זכייתן במכרז. הזוכה ייבחר במהלך חודש פברואר.