נהגת בלי רשיון סיפרה לשוטרים: יש לי טסט השבוע

שוטרי משטרת התנועה רגילים לשמוע תירוצים מנהגים שנתפסים על הכביש, אך האירוע הבא היה כבר יותר מדי. תושבת טייבה שנתפסה מסיעה 4 ילדים במושב האחורי כשהם לא חגורים, נעצרה הבוקר על ידי שוטרים. מבדיקת הרשיונות עלה כי לנהגת כלל אין רישיון ורכבה נוסע בניגוד לחוק. הנהגת מיהרה להתגונן: אני דווקא לומדת נהיגה

"ביום חמישי אני ניגשת לטסט". צילום ארכיון (חדשות 2)

מתברר שיש נהגים רבים שעבורם רישיון נהיגה הוא רק בגדר המלצה. משטרת התנועה עצרה הבוקר תושבת טייבה,בשעה שהסיעה במושב האחורי ברכבה ארבעה ילדים שאינם חגורים. רק לאחר בדיקה נדהמו השוטרים לגלות כי לנהגת כלל אין רישיון נהיגה. להגנתה היא אמרה: "ביום חמישי אני ניגשת לטסט".

האישה שנהגה בניגוד לחוק נתפסה כבר בעבר בזמן נוהגת ברכב ללא רישיון. ואם כל זה לא מספיק, לאחר בירור במשטרה עולה כי אף הרכב בו נהגה לא עבר מבחני רישוי, והוא הושבת לפני מספר חודשים.

לאחר שנתפסה, מיהרה הנהגת להגן על מעשיה. "הייתי חייבת לפזר את הילדים לגן, אבל אני דווקא לומדת נהיגה", מיהרה לטעון מול השוטרים ההמומים. "ביום חמישי אני אפילו ניגשת לטסט". תחנוניה של האישה לא הועילו כמובן, רכבה הושבת במקום ל-90 יום והיא תעמוד למשפט.

לא רק מבוגרים נוהגים ללא רישיון

רק אתמול עצרה המשטרה נער בן 13 בלבד, גם הוא מטייבה, שהחליט ללמוד נהיגה באופן מעשי והסיע את אימו ברכב המשפחתי. לאחר שהשוטרים ההמומים הבחינו בגילו הצעיר של הנהג, הם הופתעו עוד יותר כשגילו שגם לאימו שישבה על ידו אין כלל רישיון.

האם המופתעת בכלל לא הבינה מה פסול במעשיה. "בסך הכל יצאנו לעשות סיבוב כדי שהילד ילמד לנהוג", השיבה בתמימות לשוטרים. הם, כמובן, לא השתכנעו מהנימוק והגישו לה במקום זימון לבית הדין. רכבה של האם הושבת ובכך כנראה הגיעו לסיום, לפחות לעת עתה, שיעורי הנהיגה של הצעיר.