איומים על חייו של רפי גינת

מאבטח הוצמד למגיש "כלבוטק", רפי גינת, לאחר שהיום התקבלו איומים על חייו. גינת, לדבריו, לא מתרגש מהאיומים והוא אף זוכר מקרים דומים בעבר. תחקיריו של גינת הרגיזו בעבר לא פעם גורמים מסחריים שונים שקלקלתם נחשפה בפומבי

מאבטח הוצמד החל מהיום למגיש תוכנית "כלבוטק", רפי גינת, בעקבות איומים שהתקבלו על חייו.

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות שיחת טלפון שהתקבלה בבית "ידיעות אחרונות" ובה איום כי אם תשודר תוכניתו - גינת ייפגע. בעקבות האיום, העיד היום גינת במשטרה והבהיר שאינו חושש.

תחקיריו של רפי גינת מעוררים פעמים רבות הדים ציבוריים ותגובות נזעמות מצד הנחקרים. בעבר אף תבעו את גינת מספר גורמים שסוקרו על-ידו, ביניהם בעלי חומוסיות שנפגעו, לטענתם, מתחקיר החומוס וה"קוליפורמים" ששידר.

לא מדובר באיום הראשון שמופנה לעברו של גינת. "בעבר הרחוק היו איומים והיו אפילו מעשים, אבל כבר הרבה שנים לא היה איום בפגיעה או פיגוע", אמר הערב גינת בשיחה עם חדשות 2. המגיש הוסיף כי איומים ופגיעות אינם דבר שזר לו. לדבריו, לפני מספר שנים אדם שעבר לידו ברחוב נתן לו סטירה, ובנוסף צמיגי הרכב שלו פוצצו כשעבד ברשות השידור.

השערוריה האחרונה - תחקיר הדגים הקפואים

לאחרונה שודר ב"כלבוטק" תחקיר בו נחשף כי דגי פילה המיובאים מסין עוברים תהליך של "כיבוס", שנועד להחדיר לתוכם מים וחומרים כימים, זאת בניגוד לתקן המותר בישראל. בעקבות התחקיר הודיעו רשתות השיווק השונות כי יורידו את המוצרים הבעייתיים מהמדפים.

לאחר שידור תחקיר הדגים, הודיע מנכ"ל חברת "בקטוכם", שביצעה את הבדיקה עבור "כלבוטק", כי המעבדה אינה מוסמכת לערוך את הבדיקות שבוצעו ולכן התוצאות אינן מהימנות. גינת אמר בתגובה כי הוא עומד מאחורי הממצאים ושלראייה לכך - הרי שהיבואנים לא הכחישו את התוצאות.