שפים מכל העולם בישלו ביחד ארוחת גורמה ישראלית

14 מהשפים החשובים ביותר בעולם, שקיבלו את הדירוג המקסימלי במדריך "מישלן" היוקרתי, התקבצו השבוע במלון בירושלים. את כולם הכניסו למטבח אחד, הפעילו את התנורים, הדליקו את הכיריים וביקשו מהם להכין בתוך כמה שעות, ביחד, את ארוחת הגורמה הטעימה ביותר, והיקרה ביותר, שבושלה אי-פעם בישראל. היה טעים - מאוד

אין הרבה ארוחות כאלו, ואין הרבה מטבחים שהכילו כל כך הרבה כישרון ביחד. בשעה 20:30 בדיוק הם היו מוכנים. הברבוניות שכבו בדום מתוח. הצלחות הזדקפו למסדר אחרון. במטבח אחד, נדחסו גדולי השפים בעולם יחד עם בכירי השפים שלנו - ואכלו את ארוחת הגורמה היקרה ביותר בהיסטוריה של ישראל.

השבוע נחתה בארץ רכבת אווירית קולינרית, שפים שמחזיקים בעשרות כוכבי "מישלן", שבאו לחגוג עם שלום קדוש, מבכירי השפים בישראל, שחוגג 35 שנים במטבח.

פטריק ז'פרי מבריטאני, ג'ורג' בלאן שקיבל עיטור על הבישול שלו מנשיא צרפת ניקולא סרקוזי, ז'אק שיבואה שעושה גלידה משמן זית, מישל רוסטאן שארוחת כריסטמס במסעדה שלו עלתה 2,100 שקל לאדם - לא כולל שתייה, ועוד רבים וטובים. אבל הם הפעם בצד שמחוץ למטבח, מסובים סביב השולחן.

את מה שהוגש על הצלחות שלהם במשך ארוחה של ארבע שעות, בישלו שני שפים ישראלים צעירים מאוד. בתפריט: פילה ברבוניה, דג לוקוס עם ריבת בצל, חזה ברווז, פילה טלה, ופסטיית שוקולד ומנגו. מה שבטוח, אף אחד לא יצא רעב מהארוחה הזו.