הקטל בדרכים: הרוג בתאונה קטלנית ליד ים המלח

צוותי כיבוי שהונזקו לחלץ אדם ממכונית בוערת, בכביש בין ערד לים המלח, הוציאו את האיש במצב אנוש, אך הוא לא החזיק מעמד ומת מפצעיו. מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי המנוח סטה מנתיבו לשולי הכביש והתנגש בסלע

חולץ במצב אנוש ומת מפצעיו. אילוסטרציה (חדשות 2)

תאונת דרכים קטלנית: גבר כבן 45 נהרג לפנות בוקר בתאונת דרכים עצמית בכביש מערד לים המלח. צוותי חילוץ פינו את האיש במצב אנוש, אך הוא נפטר לאחר זמן מה מפצעיו. חוקרי אגף התנועה בוחנים את נסיבות התאונה.

סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר הוזנקו צוותי כיבוי וחילוץ למכונית שעולה באש בכביש מס' 31, בין ערד לים המלח. הם הצליחו להוציא את הנפגע מהמכונית במצב אנוש, אך כאמור, הוא לא הצליח לשרוד ומת מפצעיו, בעת שפונה במסוק לבית החולים.

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי מכונית פרטית שנסעה מכיוון ערד לכיוון ים המלח סטתה מנתיבה, מסיבה לא ברורה, באחת מהפניות וירדה לשולי הכביש. המכונית פגעה בסלע בצידי הדרך, נעצרה והחלה לעלות באש. בוחני התנועה של המשטרה ממשיכים לחקור מה הוביל לתאונה הטרגית.

הרוג ראשון בשנת 2010

רק בשבוע שעבר דיווחנו על כך ששנת שנת 2009 הייתה הכי בטוחה בכבישים במשך 40 השנים האחרונות. מספר הקורבנות מתאונות דרכים בשנה האזרחית הקודמת עמד על 346 בני אדם, לעומת 447 שנהרגו בשנה שעברה. מדובר בירידה דרמטית של 23% במספר ההרוגים.

במהלך השנה נהרגו 106 נהגים, 72 נוסעים, 113 הולכי רגל ו-34 רוכבי אופנוע. בכל הקטגוריות מדובר בירידה לעומת אשתקד, למעט בקרב רוכבי האופניים, מהם נהרגו השנה 14 רוכבים לעומת 13 בשנה שעברה.