התפתחות דרמטית בחקירת החייל הנעדר גיא חבר

מטיילים באזור רמת הגולן דיווחו כי הבחינו בשרידי עצמות בתוך מבנה סורי ישן בשדה מוקשים. בעקבות המידע שהועבר לצה"ל, חודשו החיפושים אחר החייל גיא חבר, שנעלם לפני יותר מ-12 שנים. במקביל הועברו הממצאים לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר. גורמים המקורבים לפרשה: "הסיכוי שהוא יימצא - בינוני ומטה"

12 שנים וחצי אחרי שהחייל גיא חבר נעלם - החליטו בצה"ל לחדש את החיפושים אחר הנעדר, וזאת בעקבות מידע חדש ומשמעותי שהתקבל.

בשבוע האחרון דיווחו מטיילים ועוברי אורח באזור היישוב אודם שברמת הגולן כי הבחינו בשרידי עצמות  בתוך מבנה סורי ישן הנמצא בשדה מוקשים. בעקבות הפניות, הופעלה שוב יחידת אית"ן לאיתור נעדרים של צה"ל, ונאספו הממצאים החדשים מהזירה.

השרידים הועברו למכון לרפואה משפטית באבו-כביר על מנת לבדוק קשר לחייל הנעדר, כשהתוצאות צפויות להתקבל כבר בימים הקרובים. כמו כן, מחר יחדשו נציגי יחידת החילוץ של זק"א וגורמים הצלה נוספים את החיפושים אחר גיא.

למרות המידע החדש והדרמטי, מדגישים גורמים המקורבים לפרשה כי אין לפתח ציפיות. "הסיכוי שגיא יימצא הוא בינוני ומטה", הם מאמינים. במקביל אומרים בצה"ל כי "החיפושים אחר גיא חבר מעולם לא הופסקו". 

בגדר תעלומה

גיא חבר נראה לאחרונה בחיים ב-17באוגוסט 1997. מאז נעלמו עקבותיו והתעלומה בדבר היעלמות חייל התותחנים ששירת בבסיס ברמת הגולן נשארה לא פתורה. לפי העדויות, נצפה גיא לאחרונה ליד מכונת המשקאות בבסיס, כשהוא לובש מדי ב', מצויד בנשקו האישי - רובה סער מסוג גליל. נשקו לא אותר עד היום.

תחילה חשבו מפקדיו כי בשל סכסוך עם מפקדו וזימון למשפט צבאי הוא התאבד. אך במהלך השנים, כאשר לא נמצא אף פריט השייך לגיא ולא ראיות כלשהן, הועלתה השערה לפיה נחטף לסוריה והוא מוחזק שם חי.

הצבא סירב להכריז על חבר כנעדר ורק לאחר שלוש שנים בהן ניהלה משפחתו מאבק ציבורי ממושך, הוא הוכרז כחייל נעדר.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2