ראש בראש: רינה מצליח נגד דנה ויס

קיבצנו לראיון אחד את דנה ויס ואת רינה מצליח לשיחה על הנושאים הבוערים של היום. בניגוד לדעתה של ויס על חומרת הדברים של קשטן, מצליח דווקא חושבת שייתכן שמחמירים מדי בעניין בדיקות המכס. חוץ מזה היה להן עוד הרבה מה לומר בנושא האיומים מצד המתנחלים , וגם על תפקודה של שרה נתניהו. צפו ב"התגוששות"

הפינה "מתגוששים" שמשודרת מדי יום בתכניתנו "שש" הצטיידה היום בשתי מתגוששות לוחמניות במיוחד. דנה ויס ורינה מצליח הגיעו להתעמת במשך שלוש דקות על שלושה נושאים: האיומים האחרונים מצד המתנחלים, החשדות נגד דרור קשטן ותפקודה של שרה נתניהו כאשת ראש הממשלה.

"אין ספק שמכתב האיום על שר הביטחון הוא בעייתי אבל יש לי תחושה שיש קצת יציאה מפרופורציה", אמרה מצליח בנושא האיומים האחרונים על ברק. "על פי נתונים שמסר קצין הביטחון של הכנסת יותר משליש מחברי הכנסת והשרים מאוימים ומכתבים כאלו יש על ימין ועל שמאל. נכון שצריך ללמוד לקח מרצח רבין, אבל לא צריך לחזור על טעויות, לקחת מכתב של נער צעיר שפעל לבדו ולהכפיש מגזר שלם - זה לא בסדר".

דנה ויס מצדה התפלאה שדווקא הכתבת שדיווחה בזמנו מההפגנה שנערכה בכיכר ציון, שבה חולקו כרזות של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין במדי אס.אס, חושבת שמדובר בעשבים שוטים. "צריך שהממסד יתחבר לקבוצה הקטנה הזו, בדגש על כך שמדובר על קבוצה קטנה, וימגר את התופעה", ענתה רינה.

"צריך לחוקק חוקים שניתן לעמוד בהם"

בתגובה לחשדות שנחשפו היום נגד מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, דרור קשטן, טענה ויס שהתופעה מעידה על תופעה רחבה יותר בחברה הישראלית, שבה אנשים עם מעמד מרשים לעצמם להתנהג כאילו הם מעל החוק.

רינה מצליח לעומתה חושבת שהבעיה היא דווקא בחוק. "אני חושבת שהחוק מחמיר. אם אדם עובר עם כמות שתייה קצת גדולה יותר מהמותר במזוודתו הפרטית, והוא לא הולך למכור את זה, אז לא בדיוק עבירה על החוק. כמו שאמרו בנסיך הקטן: 'צריך לחוקק חוקים שאפשר גם לעמוד בהם'".

הנושא האחרון שעליו שוחחו ויס ומצליח דווקא קרוב לליבן מעצם היותן נשים. בשונה ממנהיגי העולם שמתהדרים בנשותיהם בתקשורת, שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו, דווקא נחבאת אל הכלים.

שתי הנשים הסכימו שישמחו לראות יותר נשים בתפקידים ציבוריים בכירים, אך אף אחת מהן לא באמת מרגישה בחסרונה של הגברת נתניהו בתקשורת. "זכותה של כל אישה לעשות מה שהיא רוצה", ציינה ויס. "מי שמרגיש בחסרונה הוא ודאי נתניהו עצמו שהיה שמח לחזק את המותג הזוג המלכותי".