חדשות טובות: שחר פאר תורשה להתמודד בטורניר דובאי

שנה לאחר שנאסר עליה להיכנס לשטחי איחוד האמירויות מסיבות שאינן ברורות, הודיעה הלילה התאחדות הטניס של דובאי: תינתן אשרת כניסה לטניסאית הישראלית. המשמעות: השתתפות בטורניר היוקרתי, שייערך בחודש הבא הלילה: קריאות גנאי לעבר פאר במהלך טורניר ניו-זילנד

פאר. יכולה להיות מרוצה (ספורט 5)

בשורה טובה לטניסאית הישראלית שחר פאר: באיחוד האמירויות אישרו אמש רשמית למחבט מספר אחת של ישראל לקחת חלק בטורניר דובאי שיתקיים בחודש הבא. משרד הפנים של מדינת דובאי הבטיח כי לטניסאית הישראלית תינתן אשרת כניסה.

לפני כשנה סירבה דובאי להעניק לפאר אשרת כניסה למדינה, החלטה שגררה תגובות חריפות בעולם הטניס. יו"ר האיגוד טניס הנשים העולמי (WTA), לארי סקוט, הביע מורת רוח מההחלטה בזמנו, והורה מייד לשלוח לפאר הודעת התנצלות.

בראיון שערך באותה התקופה לרשת CNN האמריקנית, אמר סקוט: "שחר הרוויחה ביושר את הזכות להתמודד בטורניר, הספורט אמור להיות חופשי מסוגיות כאלו. אני לא יודע מה הסיבה האמיתית, אבל בטח יש לזה קשר לעניינים דיפלומטיים או ביטחוניים".

קריאות גנאי בניו-זילנד

ייתכן וההחלטה של איחוד האמירויות היום, נובעת מהאיום שהשמיע סקוט כבר אז נגד המדינה, בדבר נקיטת צעדים חריפים נגד התאחדות הטניס המקומית. "הבהרתי לרשויות כי בשנה הבאה שטניסאי בכיר ירצה לשחק בטורניר - הוא יקבל את האישור לכך", אמר בזמנו סקוט. "הבהרנו לאנשים בממשל ולמארגנים כי להחלטה יהיו תוצאות מרחיקות לכת לא רק בטניס, אלא גם לאירועי הספורט האחרים הצפויים להתקיים במדינה".

בינתיים, ממשיכה פאר לעשות חיל בטורניר ניו-זילנד. הלילה היא העפילה לשלב הבא בטורניר, אולם משחקה נדחה ב-20 דקות, בעקבות הפגנות של ארגונים פרו-פלסטיניים, מחוץ לאצטדיון בו התמודדה פאר. המפגינים קראו לעבר הטניסאית קריאות גנאי.