שוטר הופתע לגלות כלב רוטווילר רזה וכחוש בתוך תא המטען של מרצדס

בבדיקה שגרתית שנערכה על ידי שוטרי תחנת הסיור בפתח תקווה נמצא בתא המטען של מרצדס כלב רוטווילר במצב הזנחה קשה. "נתתי לו לאכול פיתה עם שיפודים שהבאתי מהבית בשבילי", סיפר רס"ר ארז מנוס שמצא את הכלב לחדשות 2 באינטרנט. הכלב הועבר לתחנת צער בעלי חיים בפתח תקווה וקיבל טיפול רפואי

הרוטוויילר בתא המטען היה רזה וכחוש. אילוסטרציה (רויטרס)

שוטרי תחנת הסיור בפתח תקווה הופתעו לגלות בסוף השבוע כלב רוטווילר במצב הזנחה קשה במכוניתם של שלושה תושבי קלקיליה. ביום שישי האחרון, במהלך פעילות משטרתית יזומה בכניסה לקלקיליה, הבחין אחד השוטרים במרצדס שנוסעת לשטחי אזור יהודה ושומרון. לאחר שהרכב עורר את חשדו של השוטר, הוא עצר אותו לבדיקה. כשנפתח תא המטען של הרכב, נמצא בו כלב רוטוויילר כשסימני ההזנחה ניכרים עליו.

"פתחתי את תא המטען של הרכב וגיליתי שם כלב מבוהל, רזה וכחוש. נדהמתי כשראיתי אותו שם", סיפר רס"ר ארז מנוס לחדשות 2 באינטרנט. "הוצאתי משם את הכלב ונתתי לו לאכול פיתה עם שיפודים שהבאתי מהבית בשבילי ושמתי לו גם מים בצנצנת. הוא טרף את האוכל ושתה את כל המים".

השוטרים החרימו את הכלב מידי בעליו והזעיקו את אנשי עמותת "צער בעלי חיים" שלקחו את הכלב לקבלת טיפול רפואי. יושבי הרכב, שעוכבו בתחילה אך כעבור מספר דקות שוחררו להמשיך בנסיעתם, חזרו למקום כעבור שעה עם אדם נוסף שטען כי הוא בעליו של הכלב. עם זאת, מאחר שלא נמצאו בידיו תעודות שמעידות שהוא אכן הבעלים החוקי, ולאור מצבו הקשה של הכלב, הוא לא הועברו לידיו.

"מאוד כאב לי לראות את המחזה הזה", אמר מנוס והוסיף: "גם לי יש כלב בבית ואני לא מטפל בו ככה".

בשבוע שעבר: התעללות בכלב זאב

בשבוע שעבר נעצר תושב מושב משמרת, בן 47, בחשד שהתעלל בכלב זאב, הפריע לעבודת שוטרים ואף תקף אותם בעת שבדקו חפץ חשוד.

מחקירת האירוע עלה כי השוטרים שהוזעקו למקום בעקבות חפץ חשוד, הבחינו בזירה במכוניתו של האיש ובה כלב זאב. כשניסו לחלץ את החיה האומללה מכלי הרכב הבינו שדלתותיו נעולות. כשהגיע בעל המכונית שאלו אותו השוטרים לפשר העניין. "הכלב הוא האזעקה של הרכב", השיב באדישות וניסה לעזוב את המקום.