אביו של לאון קרא "אני אוהב אותך" - והתמוטט

קשה לתאר במילים את האווירה הקשה ששררה היום בלוויית הילד לאון קלנטרוב בן ה-7, שנרצח בסוף השבוע האחרון. "רק לפני כמה חודשים חגגנו לו יום הולדת וכעת אנחנו מלווים אותו באירוע הקשה הזה", אמרה מורתו של לאון. אביו של לאון הפסיק מספר פעמים את קריאת הקדיש והתקשה לעצור את דמעותיו

מאות ליוו את לאון קנטרוב בדרכו האחרונה (חדשות 2)

מאות בני משפחה וחברים הגיעו בשעות הצהריים לבית העלמין באשדוד כדי ללוות את הילד לאון קלנטרוב, שנרצח בסוף השבוע, למנוחת עולמים. במשך דקות ארוכות התייפחו בני משפחתו של לאון בן השבע בסמוך לגופתו בבית ההספדים.

ארתור קלנטרוב, אביו של לאון, עצר מספר פעמים במהלך קריאת הקדיש והתקשה לעצור את בכיו. הלוויה החלה בקולות בכי שהציפו את בית ההספדים במשך דקות ארוכות. קרובי המשפחה הביעו את צערם על הוריו של לאון, שאיבדו את בנם הבכור. רבים מהם הביעו את כוונתם לעשות כל שביכולתם כדי לסייע לארתור ואשתו, שנותרו לגדל את בתם הנוספת בת השנתיים.

האב התמוטט מעל חלקת הקבר

בין האנשים שספדו ללאון הקטן היו מארק בסין, ראש מועצת בני עי"ש שבה התגורר לאון עם משפחתו, והמחנכת שלו מבית הספר היסודי "אופק". "קשה להאמין", אמרה המורה בצער. "רק לפני זמן לא רב חגגנו את יום הולדתו וכעת אנחנו נמצאים פה בסיטואציה הקשה הזאת".

ראש מועצת בני עי"ש ביקש לחזק את בני משפחת קלנטרוב. "היישוב כולו המום מכאב ועומד מאחורי המשפחה", אמר בסין. "נמשיך לחזק את ידיהם ולתמוך בהם מעכשיו".

ככל שהנוכחים התקדמו לעבר חלקת הקבר, התגברו קולות הבכי. "אני אוהב אותך, אני אוהב אותך", קרא האב ארתור לעבר בנו בשעה שהניחו את גופתו בחלקה, אך המעמד היה קשה מדי עבורו והוא התמוטט מעל הקבר.

"האירוע בהחלט מערער את הביטחון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חן, אב לשלושה ילדים שלומדים בבית הספר שבו למד לאון. "זה גורם לנו לחשוב איך אנחנו שומרים על הילדים יותר טוב. חשבנו אפילו להפעיל את המשמר האזרחי בעניין".  

"היה לי ילד נהדר"

אביו של לאון עדיין מתקשה לקלוט את שאירע. בראיון ראשון לחדשות 2 אמר אתמול "הורים - תשמרו על הילדים שלכם, אל תשחררו אותם אפילו לא לשנייה, לא ניתן לדעת מה עלול לקרות". הוריו של הילד שנרצח עזבו את מושב בני עי"ש זמן קצר לאחר האסון ועברו בשלב זה להתגורר בבית הסבתא שבאשדוד.

"ידענו שהשניים האלה בעייתיים, אמרו בשכונה שהם מסתובבים עם ילדים קטנים. בשנה שעברה הנרצח הלך אליהם לשחק במחשב וכשחזר אמרו לנו השכנים שלא יתקרב לשם יותר ואמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום פנים ואופן", סיפרו ההורים ארתור ואנה. לדבריהם, ביום חמישי בשעות אחר הצהריים, כשהילד נעדר, החלו לחפשו בשכונה בעזרת חברים וקרובי משפחה.

במהלך החיפושים הם חלפו שלוש פעמים ליד ביתם של האחים סודמי, ורק בשעה 19:45 ניגשו למשטרה כדי להגיש תלונה על היעלמותו של לאון. בהמשך הלילה נמצא הילד ללא רוח חיים, וההורים קיבלו את הבשורה הקשה מנציג המשטרה שהיה עימם. "היה לי ילד נהדר, אני לא מאמין שהוא הלך ככה בצורה כזו. הוא היה חייכן, אהב את כולם, לא יכול להיות שהכל נגמר", אמר בעצב האב.

רצח לאון בן ה-7 - סיקור מיוחד:

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

רצח בדרום: נמצאה גופתו של בן 7

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"