האם לפעוטה: "מבקשת את סליחתך"

עשרות בני משפחה וחברים ליוו למנוחת עולמים את פרומה אנשין, הפעוטה בת 8 החודשים שנרצחה בידי אביה אמש בירושלים. אמה של הפעוטה ביקשה להיפרד ממנה בהתנצלות ואמרה בבכי "אני מצטערת אם נתתי לך פעם אחת לבכות יותר מידי, אם לא האכלתי אותך בזמן, או שלא חיתלתי אותך בזמן". ביהמ"ש האריך את מעצר האב ב-7 ימים

בכיות וזעקות שבר קרעו את דממת הלילה בבית הלוויות שמגר בירושלים. בשעה 3:00 לפנות בוקר החלה הלווית הפעוטה פרומה אנשין שנפטרה כמה שעות קודם לכן לאחר ששהתה עם אביה המעורער בנפשו. השעה המאוחרת הביאה עמה רק עשרות בודדות של אנשים ללוות את הפעוטה בת שמונה החודשים בדרכה האחרונה, כשבהם רב המשפחה הרב ברנסדורפר וקרובי משפחה.

אמה של הפעוטה, שרק לפני מספר שעות נמלטה על נפשה מידי הבעל, התקשתה לעכל את העובדה שכעת היא צריכה להיפרד מבתה לתמיד. "אני מבקשת את סליחתך, אם נתתי לך פעם אחת לבכות יותר מידי, אם לא האכלתי אותך בזמן, או שחלילה לא שמתי לב ולא חיתלתי אותך בזמן", אמרה האם וקרעה את לבבות הנוכחים, שהצטרפו אליה בבכי.

מספר מתנדבים של כוחות ההצלה הגיעו גם הם כדי להשתתף בלוויה, למקרה שהאם לא תוכל לעמוד במעמד הקשה של הפרידה מבתה. כמנהג הזרם שאליו משתייכת המשפחה, אין מגלים את מקום קבורתם של ילדים שנפטרו עד גיל שבע, ובתום דברי ההספד יצא רכב החברה קדישא לבדו והוביל את הפעוטה מנוחות עולם.

בשעות הצהריים האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של האב נחמן אנשין בן ה-23 בשבעה ימים, לאחר שהפסיכיאטר המחוזי קבע כי הוא כשיר לשהות במעצר. במהלך החקירה אמר האב מספר פעמים כי הוא המשיח. עם זאת ולמרות המידע הקודם על מצבו הנפשי המעורער של האב, הוא ישהה במעצר. בשבוע הבא הוא צפויל עבור בדיקה פסיכיאטרית שתקבע האם הוא כשיר לעמוד לדין.