גם יפה וגם פרקטי: עשרת הבתים המעוצבים בישראל

ישראל היא מעצמת עיצוב עולמית. לא מעט בתים בישראל מעוצבים בימינו – "כמו בז'ורנאל". זה לא רק מותרות כמו ספא בחדר השינה אלא בעיקר קו נקי שנותן השראה למעצבים בעולם. אלו הם עשרת הבתים הנבחרים בישראל - שנכנסו לז'ורנאל

בישראל של היום יש אנשים שלא יזיזו שולחן במטבח בלי להתייעץ קודם עם מעצב. כמו במכוניות, באוכל ובטלפון הנייד, הבית הוא המקום שבו אפשר להתפרע. לקראת השנה החדשה בחר מגזין העיצוב "בניין ודיור" את עשרת הבתים הכי יפים של השנה, בדגש לא רק על היופי - אלא גם על האופי.

"בדקנו איך היופי מתחבר עם הפונקציונאליות ואיך הדיירים מרגישים בתוך מה שהמעצבים עשו להם, כי יופי - אין לו גבול", הסבירה חדווה אלמוז, עורכת המגזין. ליופי אמנם אין גבול אבל יש לו מחיר, כמו לדוגמא במקרה של אחד הדיירים באקירוב שהשקיע יותר משני מיליון שקלים בשיפוץ הדירה שלו.

לפעמים התחכום בעיצוב עמוק כל כך, שהיופי מעיב על הפונקציונליות של המוצר, וזה הקריטריון שמנע מבתים יפים רבים מלהיכנס לרשימה הנבחרת. רוב הבתים מאופיינים בסגנון נקי ומינימליסטי, אשר יש שיקראו לו מנוכר או מתחכם, אבל את האנשים שמוכנים להשקיע את מיטב כספם וזמנם בעיצוב הבית - זה לא כל כך מרתיע.

הצטרפו לחגיגות הסילבסטר בארץ ובעולם - בשידור חי באתר