במפעל הפיס שואלים: היכן מסתתר המיליונר העתידי?

בינינו, ברחוב או במקום העבודה שלנו, מסתתר אדם שבכיסו טופס לוטו ששווה 55 מיליוני שקלים אחרי ניכוי מס. במפעל הפיס אומרים: אין לנו מושג מיהו הזוכה ואפילו באיזה תחנה הוא שלח את הטופס, שישנה בקרוב את חייו מקצה לקצה

ארבעה ימים לאחר שנודע כי ישראלי יחיד זכה בפרס הגדול ביותר שחולק אי פעם בארץ, 74 מיליוני שקלים, ולאחר שהיום הגיעו הזוכים בפרס השני לפדות את הטופס, במפעל הפיס עדיין מחכים להגעתו של הזוכה המאושר.

"אין לנו מושג מי הוא הזוכה, והיכן הוא מסתתר", התוודה שי לירז ממשרד הפיס. בנוסף לכך, במפעל הפיס לא נהוג להיכנס למערכות ולחפש מהיכן נשלח הטופס הזוכה, ובעקבות כך לנסות ולאתר את הזוכים שאינם מגיעים לקחת את ההמחאה הנחשקת. "אנחנו מחכים בקוצר רוח לפגוש את האיש או האישה שבידם הטופס, שזכה בסכום הכי גדול שחולק בישראל אי פעם", אומרים שם.

לירז הוסיף כי למרות הציפייה הגדולה, אין להם כוונה כרגע לשנות את שיטת איסוף הפרסים, מכיוון שהשיטה הנוכחית שומרת על הפרטיות של הזוכים, עיקרון שמאוד חשוב למפעל הפיס. "תארו לכם שהטפסים היו עם שם וכתובת", אמר לירז, "אז היה לנו קובץ במחשב עם הזוכים ואנשים היו מנסים לפרוץ אליו, הלוטו בכל העולם מתנהל באותה צורה ואין לנו כוונה לשנות את הפורמט של חלוקת הפרסים, פורמט שהוכיח את עצמו עד היום".

"בדקו את הטפסים - רוצים לחלק את הפרס"

במהלך השנים האחרונות, היו רק שני זוכים בפרס הגדול שלא הגיעו לקחת את הפרסים, אחד מהם זכה בשני מיליון שקלים, והשני זכה בחמישה מיליון שקלים. "במקרה זה הכסף חוזר למהמרים, חוזר לקופת הפרסים של מפעל הפיס". חשוב לציין כי על פי תקנון הגרלת הלוטו, לזוכה יש חצי שנה מיום קיום ההגרלה להגיע ולאסוף את הכסף.

לירז סיפר כי היום, בניגוד לזוכה בפרס הראשון, הגיעו היום שני השותפים שזכו בפרס השני באותה הגרלה, ארבעה מיליון שקלים. "הייתה זו שמחה גדולה", תיאר לירז, שקרא לאנשים לבדוק בצורה מדוקדקת בארנקים את המספרים של הטפסים אותם שלחו. "450 אלף טפסי לוטו נמכרו לקראת ההגרלה הזו, ואני מציע לאנשים לבדוק טוב טוב את המספרים, מכיוון שאנחנו מאוד רוצים לחלק את הפרס.