"הקוסם הקפוא" קבע שיא גינס חדש

הקוסם חזי דין נכנס ביום שלישי בבוקר לתוך קוביית קרח ענקית, כשהוא תכנן לשהות בה במשך 64 שעות ולצאת ב-2010. למרות השעות הארוכות והתנאים הקשים, החזיק דין מעמד וקבע שיא גינס חדש. צפו ברגע היציאה של חזי דין הקוסם הקפוא בכיכר רבין

שיא גינס חדש: אחרי שהוכיח שכוח הרצון שלו אינו נמס, הצליח הקוסם חזי דין להחזיק מעמד ושבר את שיא בשהייה בתוך קוביית קרח ענקית לקול תשואות עצום שליווה את יציאתו מהקוביה.

ביום שלישי האחרון בבוקר, שלושה ימים לפני תום שנת 2009, נכנס הקוסם לתוך קוביית קרח ענקית, במטרה לשהות בה במשך 64 שעות ולצאת רק בשנת 2010. לאורך כל הזמן שבו שהה דין בקובייה, עמדו אנשי ההפקה לתקן את הסדקים שנוצרו במבנה הקרח, כדי למנוע הינמסות האיגלו וסיכון השיא חלילה.

סמוך לשעה 23:45 החלו אנשי ההפקה לנסר את קוביית הקרח שבה שהה דין במטרה לחלצו. ניידת של מגן דוד אדום ליוותה את דין כהכנה לכל תרחיש אפשרי, וברגע שיצא הוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. החובשת טל אלאלוף ששהתה במקום הסבירה כי "מצב הגוף שלו תשוש לחלוטין. אבל מבחינה מנטלית, כשהוא יודע שהרוב מאחוריו, יהיה לו יותר קל".

אתמול: הקוסם נפל בתוך הקוביה

דרמה של ממש התרחשה במקום ביום רביעי בשעה 15:30, לאחר שנראה כי דין נפל ארצה. אנשי מגן דוד אדום מיהרו למקום, אך אישרו את המשך הפרויקט השאפתני. "נראה שהוא מתפקד ויכול לסיים את המשימה", הרגיע אורן, הפרמדיק האחראי באזור.

בלהה, אמו של חזי, הביעה דאגה מהתנהגותו של בנה. "הוא משדר אותות מצוקה", הסבירה. בעלה ניסה להוריד את רף המתח: "זה קטן עליו". ככל הנראה רגליו של הקוסם נרדמו והוא סבל מכאבי ראש. חברת ההפקה הזמינה אחר הצהריים את אנשי החברה האחראיים על פירוק קוביות הקרח, אך הקוסם סירב בתוקף.

השיא הקודם שייך לדיוויד בליין

ביום שלישי בשעה 8:00 בבוקר נכנס הקוסם חזי דין לקובייה במשקל שמונה טונות שמוקמה צמוד למזרקה במרכז הכיכר. דין נשאר בה, לפי שאיפתו, במשך 64 שעות, עד לרגע האחרון של שנת 2009 - ב-31 בדצמבר בחצות.

הקוסם הישראלי בן ה-29 ביקש והצליח לשבור את השיא העולמי השייך לקוסם הבינלאומי דיוויד בליין שנכנס לתוך הקובייה הקפואה לפני מספר שנים בכיכר הטיימס בניו-יורק, ושהה בתוכה במשך 62 שעות ללא מזון, שתייה או יכולת לנוע.

חזי דין הוא בין הבודדים בישראל שמתעסק בנישת הקסמים אשר מכונה "אקסטרים מג'יק" - קסמים בסיכון חיים שמצריכים אימון רב של הגוף והנפש.