עובד זר מתאילנד ניסה להבריח לארץ 50 חלזונות ענק

פקחי משרד החקלאות בנתב"ג הופתעו לגלות 50 חלזונות ענק בסריקה שגרתית שנערכה במזוודתו של עובד תאילנדי שהגיע לישראל. "אני מתכוון לאכול אותם" , הסביר באדישות. החלזונות הועברו שלמים ובריאים להסגר והעובד נלקח לחקירה. מומלץ לא לקרוא לפני הארוחה

מעדן לחיך? תלוי למי. החלזונות שנתפסו בכליו של הפועל התאילנדי (מאיר מזרחי)

את הסעודה הזאת צריך היה להפסיק: פקחים של משרד החקלאות בנתב"ג נדהמו היום לגלות במזוודתו של עובד תאילנד שהגיע ארצה עשרות חלזונות ענק בגודל של עד 15 סנטימטר.

העובד היה חלק מקבוצת תאילנדים שהגיעה היום בטיסה מירדן על מנת לעבוד בישראל. לאחר ששוקפו מזוודותיהם של הנוסעים נמצאו החלזונות המוחבאים. כאשר נשאל התאילנדי לפשר הדבר הוא כלל לא התבלבל ואפילו לא התרגש. "הם מיועדים לאכילה", הסביר באדישות.

פקחי התברואה, שהדבר לא עורר את חוש התיאבון שלהם, החרימו את הרכיכות והעבירו אותם לבדיקה במשרד החקלאות ולהסגר. הנוסע עצמו עוכב לחקירה.

"זנים מסוימים של חלזונות מהווים סכנה בריאותית, יכולים להעביר מחלות לבני אדם, כמו למשל דלקת קרום המוח", מזהירים במשרד החקלאות. "כמו כן, יכולים החלזונות לחסל צמחיה במהירות גדולה ולפגוע בחקלאות. לכן, נכלל החילזון ברשימת 100 הפולשים המסוכנים ביותר ומדינות שונות בעולם מנסות ככל יכולתן למנוע את חדירתם לתחומן".