המשטרה חזרה לשגרה: הנעדר הגיע למשטרה לבקש את בגדיו

חסיד ברסלב שהגיע למשטרה כדי לחפש אחר הציצית והכיפה שלו שפך אור על פרשת הנעדרים בחוף הים בנתניה. מתברר כי האיש וחברו הגיעו בשבוע שעבר לחוף נעורים כדי לגלוש וכשיצאו מן המים - גילו כי בגדיהם נעלמו. הם עלו לכיוון ביתו של אחד מהם וכלל לא ידעו שהמשטרה מחפשת אחריהם

הנעדרים שכלל לא נעלמו ונמצאו. אילוסטרציה (חדשות 2)

הנעדרים שכלל לא נעלמו: במהלך השבוע האחרון כוחות רבים של המשטרה חיפשו אחר שני גברים שנעדרו לכאורה מיום רביעי האחרון, אחרי שנכנסו לים בחוף הנעורים בנתניה. אתמול התברר כי הנעדרים בריאים ושלמים, ובכלל היו טרודים בימים האחרונים בדברים אחרים.

בזמן שכוחות שיטור רבים, בסיוע מתנדבים שסיירו באזור והליקופטר שסרק באוויר, התייצב אתמול בתחנת משטרת נתניה אדם חרדי, חסיד ברסלב, וסיפר כי הוא מחפש אחר הציצית והכיפה שלו. יומנאי התחנה שהיה במקום שמע את הסיפור וחשד כי מדובר באחד מהשניים אחריהם מחפשת בקדחתנות המשטרה בחשד כי טבעו בים. לאחר שנשאל האדם החרדי לפשר בקשתו, ענה האיש כי הוא וחברו הם הנעדרים מחוף נעורים אותם מחפשת המשטרה.

אחד הנעדרים היה חבר של הנרצח משבי שומרון

לדברי האיש, ביום רביעי בשבוע שעבר הגיעו הוא וחברו לחוף נעורים בנתניה על מנת לגלוש בים. הם פשטו את בגדיהם, לבשו חליפות גלישה ונכנסו למים. בגדיהם, כזכור, נאספו על-ידי אישה שמצאה אותם על החוף וטענה בפני השוטרים כי היא ראתה שני אנשים נכנסים למים אך לא יוצאים. כאשר יצאו מן המים כעבור זמן מה, לדברי האיש, הם גילו כי בגדיהם נעלמו.

בלית ברירה, עלו שני החברים במעלה המצוק בסמוך לים ונכנסו לביתו של אחד מהם, ולכן לא הייתה המשטרה יכולה למצוא אותם. כאשר נשאל על-ידי קצין המשטרה מדוע לא פנו מוקדם יותר כאשר הבינו כי מחפשים אחריהם, ענה האיש כי הוא אינו חובב תקשורת ולכן לא ידע כלל כי הוא וחברו מוגדרים כנעדרים.

בנוסף, ציין האדם כי למחרת היום נהרג חברו הטוב, מאיר אבשלום חי שנרצח ביום חמישי האחרון בשבי שומרון, והוא התאבל על מותו ולכן לא חשב על הדבר, גם כאשר סיפרו לו חבריו שהמשטרה מחפשת אחריו.

פעם שנייה החודש שהמשטרה מוקפצת סתם

זוהי הפעם השנייה בחודש האחרון בה המשטרה משקיעה משאבים רבים לחינם. לפני כשלושה שבועות הקפיצה נערה בת ה-13 מדרום תל אביב את כל מחוז ת"א לאחר שיצאה מביתה ולא שבה. הנערה שיצאה לבית קרוביה שגרים סמוך לביתה, החליטה למרוד בהוריה ולהיעלם לקצת זמן.

כשהוריה של הנערה החלו לדאוג הם דיווחו למשטרה כי היא יצאה יום לפני כן כדי להביא פטרוזילה מקרובי משפחה ולא חזרה. בעקבות כך נפרשו צוותי חיפוש גדולים ברחבי העיר: מסוקים הועלו לאוויר, כלבנים סרקו את הרחובות ויחידה של זק"א הצטרפה לחיפושים. רק בשעות הערב שלמחרת חזרה הנערה המורדת לביתה וכוחות המשטרה חזרו לשגרה.