כולם מחכים למולטי-מיליונר החדש

שבעים וארבעה מיליון שקלים, הפרס הגדול ביותר בתולדות הלוטו, יגיעו לידיו של זוכה אחד בלבד - רק שיבוא כבר לקחת את הצ'ק. המולטי-מיליונר המיועד עדיין לא הגיע לתבוע את הפרס, ובמפעל הפיס ממשיכים לחכות בדריכות. איפה מסתתר הטופס של הזוכה המאושר? צרות של עשירים

במפעל הפיס ממשיכים לחכות בדריכות גם הבוקר לזוכה המאושר ב-74 מיליון שקלים, שיגיע לאסוף את הסכום הגדול ביותר שחולק אי פעם בישראל, והם מזמינים את הזוכה לבדוק בתיק שלו או ברכבו - אולי הטופס שיהפוך אותו למולטי-מיליונר נמצא שם.

המספרים הזוכים בהגרלה שנערכה במוצאי שבת הם 6, 8, 14, 21, 23, 24 והמספר החזק הוא 7. במשך 22 שבועות לפני כן לא נמצא זוכה בפרס הגדול, כך שהפרס הלך והצטבר - עד שהגיע לסכום השיא בו זכה זוכה בודד בהגרלה האחרונה.

בינתיים, יש לזוכה זמן. לרשותו עומדת לא פחות מחצי שנה כדי לבוא לאסוף את הפרס. יהודה בן אסייאג, מנכ"ל "מנורה מבטחים פיננסיים", מסביר שההמתנה לא ממש משתלמת, ושעל כל יום שהזוכה לא מגיע לאסוף את הפרס - הוא מפסיד קרוב ל-4000 שקלים, אותם אינו מרוויח מריבית שנתית שיכול היה לקבל. אך כשיש יותר מ-55 מיליון שקלים בבנק (סכום הזכייה פחות מס הכנסה, כמובן) - 4000 שקלים נשמעים כמו כסף קטן.

יש כאלה שדווקא מתנגדים לכך שהסכום כולו מועבר לזוכה יחיד ומבקרים את התנהלות מפעל הפיס. "לא היה עדיף שעשרים משפחות היו זוכות בפרס?", אומר ח"כ כרמל שאמה, "לא מספיק חמישה מיליון שקלים למשפחה? הלוטו משגע את המדינה והאזרחים כדי לייצר כמה שיותר הכנסות."

אז אולי בכל זאת שווה לבדוק שוב בפתק המקומט שהשארתם בארנק או זרקתם בבית. יכול להיות שתגלו שחייכם עומדים להשתנות.