נהג הקטר משחזר: "לא הספקתי לבלום"

מה גרם לנהג לשבור את מחסום הרכבת ולעלות על הפסים, כשהקטר כבר לא יכול היה לבלום? נהג הקטר מהתאונה הקשה הבוקר משחזר כיצד הבחין במכונית שעלתה במהירות על הפסים, אך לדבריו ההתנגשות הייתה בלתי נמנעת. למרבה הצער, מצלמות האבטחה מגלות עשרות נהגים שמתעלמים מדי יום ממחסומי הרכבות ומסכנים את עשרות הנוסעים ברכבת

תאונת הרכבת הקשה שאירעה הבוקר בצומת גלאון הסתיימה במותו של נהג המכונית שחצה את מחסום הרכבת. למרבה הצער, לא מדובר בפעם הראשונה שנהגים לוקחים סיכונים מיותרים על פסי הרכבת ומסכנים את הנהג ואת עשרות הנוסעים שיושבים ברכבת.

ההתנגשות הבוקר הייתה בלתי נמנעת מבחינתו של נהג הקטר, משה ביטון, שהבחין במכונית מאוחר מדי. המכונית הפרטית שברה את מחסום הרכבת ועלתה על הפסים, מבלי שלנהג הקטר הייתה יכולת לבלום, וההתנגשות גרמה למותו. "הבחנתי ברכב מצד שמאל, הבחנתי רק בצבע, המכונית הייתה בצבע אפור והיא הגיעה במהירות", סיפר נהג הקטר לחדשות 2.

"הנהגים מצפצפים על החוק"

"חשבתי לעצמי, אני לא אספיק לבלום במהירות כזאת", הוסיף נהג הקטר. "בלמתי והתחלתי לצפור, אך ראיתי שהוא נכנס במחסום, עובר את הזרוע מצד שמאל ונעצר. ניסיתי לבלום מיד בחירום".

לצערם של נהגי הרכבת, ישנם מקרים רבים שבהם הם ניצבים חסרי אונים מול נהגים שפשוט "מצפצפים על החוק". מצלמות אבטחה של רכבת ישראל מתעדות אוטובוס שחצה במהירות את פסי הרכבת מבלי להאט או לעצור, כשהוא שובר את מחסום הרכבת.

נהגים אחרים שהגיעו למחסום הרכבת תועדו כשהם מנסים לעבור תחת המחסום היורד, או נתקעים תחתיו לאחר שהצליחו לעצור בשנייה האחרונה. לרוע המזל, אירועים כאלה קורים כמעט מדי יום. למרבה המזל, הם הסתיימו במחסום שבור בלבד, עד המקרה שאירע היום בבוקר, שבו נהרג הנהג נתנאל עזרא.