כספי על הפגישה עם שאקיל: "הוא אמר לי 'שלום עליך' "

האיש שלנו ב-NBA, עומרי כספי, ממשיך לעשות חיל בליגה הטובה בעולם. בראיון מיוחד לחדשות 2 הוא מספר על ההתרגשות ברגע העלייה לפרקט, על המשחק מול הכדורסלנים הטובים בעולם, ועל החיים החדשים בסקרמנטו. צפו בראיון

"אם לא הייתי מאמין בעצמי, לא הייתי עושה את זה. אני מקווה שילדים יחלמו על זה, כי אפשר לעשות את זה בהצלחה" - כך אומר היום עומרי כספי, הכדורסלן הישראלי הראשון ב-NBA, בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן-עמי. כספי סיפר על החוויה במשחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם, וגם על החיים החדשים באמריקה.

"האמנתי בכל הדרך שלי. שליש עונה חלפה, וכבר מדברים איתי על בנייה בטווח הארוך", אומר כספי. "לא היו כאן לפניי, וזה מחמם את הלב שאני פורץ את הדרך. לא ידעתי לאן אני הולך בהתחלה". עומרי מספר על רגע העלייה, מדי ערב, לפרקט: "בכל פעם מחדש זו חוויה. זו התרגשות לעלות בחמישייה ולהסתכל ימינה ושמאלה - ולראות את השחקנים הכי גדולים בעולם".

"סיכומים עושים בסוף"

"המשחק מאתגר אותי. תמיד אהבתי אתגרים גדולים והסתכלתי להם בעיניים", מספר כספי. "לשחק עם שחקנים כאלה זו חוויה יוצאת דופן". על החיים החדשים בסקרמנטו, אומר הכדורסלן הישראלי: "אני מרגיש כאן טוב. אחי איתי, עוזר לי בהכל, וכיף לחזור הביתה מאימון או ממשחק - כשהוא בבית".

כספי התייחס גם למעקב הצמוד אחר משחקיו, כאן בישראל. "זה מאוד משמח אותי. מרגש לדעת שמתעוררים מוקדם בבוקר כדי לראות את המשחקים שלי", הוא אומר - אך נשאר מקצוען: "צריך להישאר מרוכז, זה לא הזמן לצאת מריכוז. יש עוד עונה ארוכה - וסיכומים עושים בסוף".

השבוע נפגש גם לראשונה כספי, פנים אל פנים, עם אחד מגדולי שחקני ה-NBA - שאקיל אוניל. "הוא שאל אותי 'מאיפה אתה?' ", משחזר כספי את הרגעים שלפני פתיחת המשחק מול האיש הגדול. "אמרתי לו שאני מישראל, והוא אמר לי - 'מזל טוב, שלום עליך ובהצלחה'".