צפת: נמצא הילד בן ה-4 שנעדר

בשעות הצהריים הזעיקו זוג הורים את המשטרה, לאחר שהבחינו כי בנם בן ה-4 הסובל ממוגבליות נעלם מביתם בעיר העתיקה בצפת. כוחות גדולים בסיוע מסוק חיפשו אחר הילד הנעדר שנמצא לבסוף בריא ושלם

משה מייטס רגעים לאחר שנמצא. צפת, הערב (גדעון ועקנין)

נמצא הילד שנעדר בצפת: משטרת צפת איתרה בשעות הערב את משה מייטס בן ארבע בעל מוגבלויות, שנעלם מביתו בעיר העתיקה בצפת. כוחות רגליים גדולים בסיוע מסוק ערכו חיפושים נרחבים אחר הילד שאינו מתקשר עם סביבתו.

הילד אותר על ידי המחפשים באזור בית העלמין בעיר כשהוא סובל מקור. לאחר שזוהה נלקח והועבר לחיק הוריו המודאגים. מצבו הבריאותי כרגע טוב והוא מתאושש הטראומה שעברה עליו.

בסביבות השעה 15:00 הבחינו הוריו של הצעיר כי הוא אינו נמצא בשטח הבית. במהרה הזעיקו בני המשפחה את המשטרה, שהחליטה לא לבזבז זמן ופתחה בסריקות אחריו. מתנדבים רבים הגיעו למקום היעלמותו של הילד בכדי לעזור במסע החיפושים.

לאחר רדת החשכה תוגברו הכוחות שהחלו לחפש בחלקים נרחבים בעיר. בשל מורכבותו של האזור, בו ישנן סמטאות רבות, ורחובות קטנים הסריקות נערכות באיטיות. בנוסף היה חשש כי הילד עלול להתרחק ולהגיע לשטח מיוער שנמצא בקרבת האזור.

מייטס נראה לאחרונה סמוך לרחוב 'הארי' בעיר העתיקה. הוא לבש סוודר חום וחבש לראשו כיפה.

לפני כשבוע וחצי: ילד נעדר ביער ירושלים 

לפני שבוע וחצי בלבד נעלם הילד ניצן כהן בן ה-8, תושב עפרה הסובל מפיגור שכלי, בזמן שטייל עם משפחתו בפארק רבין בהרי ירושלים. לפתע הבחינו הוריו שהילד לא נמצא עמם, והזעיקו את המשטרה למקום. "הוא נעלם תוך שבריר שניה, זה היה עניין של לא יותר מחצי דקה", אמר האב המודאג. לאור העובדה שמדובר בילד עם פיגור שכלי, החליטו במשטרה שלא לקחת סיכונים ולשגר כוחות גדולים לאזור.

הוריו של הילד עקבו בדאגה אחר החיפושים, והם ביקשו מהמתנדבים כי במידה ויראו את ניצן – יכבו מיד את הפנסים, מחשש שהילד ייבהל מהאור החזק ויברח. השטח בו נערכו החיפושים הוא אזור סלעי ומלא בבורות, כך שהחשש היה כי הילד ייפול לאחד מהם. לאחר שעות של חיפושים נרחבים נמצא לבסוף ניצן כשהוא בריא ושלם.