מזרח י-ם: בת 6 חולצה במצב קשה מדירה בוערת

צוות כיבוי אש הצליח הלילה בתושייה רבה לחלץ מדירה בוערת ילדה בת 6 מדירה בוערת בשכונת ראס אל-עמוד במזרח ירושלים. "המטרה הייתה קודם כל לחלץ את הילדה ואחר כך להשתלט על השריפה", אמר גורם שנטל חלק בחילוץ. "הילדה התחבאה מתחת לספה – וכך ניצלה"

ילדה חולצה מדירה בוערת במזרח ירושלים (חדשות 2)

כמעט אסון בירושלים: ילדה בת שש חולצה הבוקר במצב קשה מדירה שעלתה באש בשכונת ראס אל-עמוד שבמזרח העיר. בשלב זה עדיין לא ברורות הנסיבות שגרמו לפרוץ השריפה, אולם ידוע כי ללא תושייתם הרבה של אנשי הכבאות - האירוע יכול היה להסתיים במוות של הילדה.

"הגענו לשכונה, ואזרחים החלו לכוון את צוות כיבוי האש לדירה שעלתה באש", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט רב כבאי אריק ניסימוב, שהצטרף לתעד את פעולות הכיבוי והחילוץ. "המטרה הייתה קודם כל לחלץ את הילדה ואחר כך להשתלט על השריפה".

הילדה, לדבריו, התחבאה מתחת לספה בדירה הבוערת, שעה שהכבאים נכנסו. "הם לא מצאו את הילדה, ורק לאחר שהחלו לזחול מתחת לרהיטים בדירה הצליחו למצוא אותה באחד מחדרי השינה", שיחזר ניסימוב. לאחר החילוץ המשיכו כוחות הכיבוי בפעולות ההשתלטות על האש, ובמקביל חקירת נסיבותיה.

לפני כחודש: אם ותינוקה נספו בדליקה במאהל בדואי

הילדה הועברה במצב קשה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהיא מורדמת ומונשמת. "שלושת הצוותים שהגיעו למקום בתחנת הכיבוי במזרח ירושלים, בפיקודו של מפקד התחנה אכרם מושאשה, פעלו ביעילות ובנחישות להצלת חייה של הילדה", סיכם ניסימוב.

לפני כחודש הסתיים אירוע דומה בטרגדיה קשה: אם ותינוקה נשרפו למוות במאהל בדואי סמוך למישור אדומים. כוחות ההצלה שהגיעו בקושי רב למקום כיבו את הלהבות, אך לצערם לא הצליחו לחלץ את השתיים בחיים. גורמי החילוץ העידו כי החושך הכבד ששרר באזור הקשה מאוד בפעולות החילוץ.