השמות החדשים של רחובות ישראל

יותר ויותר רחובות חדשים בארץ מקבלים שמות של אמנים ויצרים ישראלים. פחות ופחות מקבלים את שמותיהם של מנהיגים, פוליטיקאים ואנשי צבא. ידיעות אחרונות מציג את שמות הרחובות הכי "אין" בארץ

איך קוראים לרחוב הזה? (חדשות 2)

עוד ועוד ערים בישראל נותנות לרחובותיהן שמות של גדולי התרבות הישראלית. רחובות חדשים שקמים נושאים את שמותיהם של יוצרים ושל אומנים שהלכו לעולמם בשנים האחרונות. "ידיעות אחרונות" מספר הבוקר כי התופעה נפוצה בשכונות חדשות, וכמו כן, ערים מסוימות החליטו שככרות ורחובות שכבר הוקמו יישאו את שמותיהם של אמנים.

במערב כפר סבא למשל, קמה בימים אלה שכונה חדשה בת 2500 יחידות דיור. השכונה, שנחשבת לאחת המבוקשות באזור השרון, תהפוך עם הקמתה לשכונת הזמר העברי. כל רחובותיה יקראו על שמם של זמרים ויוצרים בישראל. כך תוכלו להלך ברחוב נעמי שמר, לחצות את רחוב יאיר רוזנבלום, לשבת על ספסל ברחוב עופרה חזה ולפגוש חברים ברחוב ג'ו עמר.

גם בראש העין הוחלט בימים האחרונים לקרוא לכיכרות העיר על שמי גדולי הזמר העברי. אפשר יהיה לנסוע שם בכיכר עופרה חזה, לשבת על ספסל עוזי חיטמן ולטייל גם בכיכר אהוד מנור. בין הדוגמאות הרבות גם שכונת קריית האמנים ברמלה, שם הוחלט לקרוא לרחובות על שמם של אמנים מכל תחומי היצירה כמו אפריים קישון, יהודה עמיחי ושייקה אופיר.