חגיגת הפסטיגל: אישה ילדה ברכבה

צוות הפרמדיקים שהוצב במתחם ה"פסטיגל" בגני התערוכה בתל אביב, לא היה מוכן לחדשות שכאלה: דיווח שהתקבל על אישה הכורעת ללדת בשדרות רוקח הזעיק את הצוות - שיילד אישה שהייתה בדרכה לחדר יולדות. "הלידה התנהלה ללא בעיות", אמר אחד הפרמדיקים. הנהלת הפסטיגל העניקה לאם ולבתה כרטיסים למופע לכל החיים

שמחה בפסטיגל. ארכיון (חדשות 2)

סיבה למסיבה בפסטיגל: אישה בשנות ה-30 לחייה, לא יכלה הבוקר לחכות להגיע לחדר לידה, וכרעה ללדת בסמוך למתחם הפסטיגל בגני התערוכה בתל אביב. צוות הכוננות של מד"א שהיה במתחם גני התערוכה, יילד את האישה - שהועברה לאחר מכן לבית החולים, יחד עם התינוקת - שתיהן במצב טוב.

"במהלך הפסקה בין שני המופעים בפסטיגל, פנה אלינו קצין משטרה שנמצא בסמוך וסיפר לנו על דיווח שקיבל בקשר בעניין אישה שכורעת ללדת", סיפר היום רונן כהן, הפרמדיק שיילד את האישה, לחדשות 2 באינטרנט. "אני ועוד שני פרמדיקים, שהיינו בצוות הכוננות, הוקפצנו מייד והתחלנו לטפל באירוע".

"הלידה החלה עוד בתוך הרכב"

והטיפול, כך נראה, היה בדיוק בזמן. "הרכב היה בשדרות רוקח, ואנחנו התחלנו לנוע לכיוונו", משחזר כהן. "אחת הפרמדיקיות בצוות כבר הגיעה לרכב והתחילה את הלידה". לדבריו, פעולות החירום שיש לנקוט במצב של לידה שלא בבית חולים - ננקטו מייד, ובהן חימום הרכב.

"הלידה התנהלה ללא כל בעיות, חתכנו את חבל התבור כפי שצריך והאם ובתה פונו לאחר מכן במצב טוב לבית החולים איכילוב", הוסיף כהן. "אולי בעוד שנתיים או שלוש, תהיה זו הבת שנולדה היום שתגרור את אמה לפסטיגל". נוכח האירוע המשמח הבוקר, התינוקת שנולדה בשעה טובה כנראה ידעה היטב היכן בדיוק היא רוצה לעולם. בהנהלת הפסטיגל אמרו היום כי לאם ולבתה ניתנו כרטיסים למופע לכל החיים.