ניצן בן ה-8 נמצא בריא ושלם

אלפי מתנדבים חיפשו במשך שעות ארוכות את ניצן כהן בן ה-8, ילד מהיישוב עפרה הלוקה בשכלו שנעלם באמצע טיול משפחתי בדרך בורמה. אלא שסמוך לחצות, צוות מחפשים איתר את הילד בריא ושלם קרוב מאד לחוות שער הגיא

חדשות טובות: הילד בן 8 וחצי הסובל מפיגור שכלי, שנעלם במהלך טיול עם משפחתו באיזור דרך בורמה סמוך לירושלים בשעות הצהריים - נמצא בריא ושלם.

כוחות גדולים של משטרה מתחנות הראל במבשרת ציון ובית שמש, בשיתוף אנשי יחידת "עוקץ" וכולל למעלה מ-1000 מתנדבים של זק"א ואיחוד הצלה, כבאים וכלבנים השתתפו במשך שעות ארוכות בחיפושים אחר הילד. בסריקות אחר הנעדר השתתפו גם מסוקים מהאוויר וניידות כיבוי אש.

במשטרה כבר נערכו לשימוש באמצעי לילה, וחששו שניצן הלוקה בשכלו מפחד מאלפי המתנדבים והזרקורים בהם משתמשים, אולם סמוך לחצות התקבלה הבשורה - ניצן נמצא בריא ושלם כ-200 מטרים מחוות שער הגיא.

"הילד היה במצב טוב, הוא הלך על רגליו, הוא ישב על אבן וישבו מסביבו אנשים וניסו להרגיע אותו", סיפר אמש יוסי הופמן מארגון הצלה. "אבל הוא בכה וקרא לאמא שלו, וניסו להרגיע אותו. אחר כך הגיעו אנשים של מגן דוד אדום והתחילו לטפל בו".

האב: "הוא נעלם תוך שבריר שניה"
 
הילד, ניצן כהן, תושב עפרה הסובל מפיגור שכלי, נראה לאחרונה בשעות הצהריים כשטייל עם משפחתו בפארק רבין בהרי ירושלים. לפתע הבחינו הוריו שהילד לא נמצא עמם, והזעיקו את המשטרה למקום. "הוא נעלם תוך שבריר שניה, זה היה עניין של לא יותר מחצי דקה", אמר האב המודאג. לאור העובדה שמדובר בילד עם פיגור שכלי, החליט במשטרה שלא לקחת סיכונים ולשגר כוחות גדולים לאזור. .

הוריו של הילד עקבו בדאגה אחר החיפושים, והם ביקשו מהמתנדבים כי במידה ויראו את ניצן – יכבו מיד את הפנסים, מחשש שהילד ייבהל מהאור החזק ויברח. השטח בו נערכו החיפושים הוא אזור סלעי ומלא בבורות, כך שהחשש היה כי הילד ייפול לאחד מהם.

"מקווים למצוא אותו בריא ושלם"

נצ"מ מאיר ברפי, סגן מפקד מרחב ציון במשטרה, סיפר לחדשות 2: "אנחנו מתמקדים בחיפושים כדי למצוא אותו בריא ושלם. כל האפשרויות נבדקות, לצורך כך יש לנו פה עשרות שוטרים, חיילים ומתנדבים".

"בני שתי משפחות הלכו בשביל בתוך היער", הוסיף נצ"מ ברפי. "בשלב מסוים הילדים שהיו איתם התנתקו מהמשפחה והתפזרו בשטח. בשלב הזה קרא האבא לילדים לחזור, ואז הבחין לפתע שבנו בן ה-8 איננו. בהתחלה המשפחה חיפשה את הילד בסיוע אזרחים שעברו כאן, וב-15:00 הם הודיעו לנו. ההורים משתתפים באופן פעיל בחיפושים. האמא מסתובבת בג'יפ וקוראת לבן שלה בכריזה".