העימותים בצופים: "שוטרים בעטו בקטינים"

אתמול התלקחו עימותים קשים בין תושבי צופים לבין המשטרה. המפגינים טוענים כי המשטרה נקטה באלימות יתרה כלפיהם. מספר תלונות שהגיעו אף טענו כי בעטו בנערים באשכיהם. צפו בעימותים בהם נראים שני הצדדים מפעילים אלימות

העימותים ביישוב צופים שבשומרון אתמול היו הקשים ביותר מאז הוחלט על הקפאת הבנייה בהתנחלויות. לטענת התושבים, במהלך העימותים אתמול נקטו השוטרים באלימות מוגזמת כלפיהם. באחת התלונות אף בנטען כי בעטו השוטרים באיבריהם האינטימיים של הנערים המפגינים כדי לעצור אותם מההתפרעות.

ערוץ 7 פרסם אמש כי על פי אחת התלונות התנפלו ארבעה שוטרים על אחד המפגינים הצעירים כבן 17, החזיקו אותו כאשר שוטר חמישי בעט בו באשכים. לדברי אחד מהורי הנערים שהתלוננו, בנו אינו היחיד שהותקף, והוא שמע על עדויות נוספות של נערים שמסרו כי עברו התעללות דומה מצד השוטרים. בידיעה שפורסמה צוין כי תגובת המשטרה טרם התקבלה.

העימות שהתרחש אתמול היה האלים ביותר שהיה סביב המאבק שמנהלים המתנחלים נגד הקפאת הבנייה. יותר משלוש שעות ניסו עשרות צעירים למנוע מהפקחים להוציא דחפור גדול שעבד ביישוב לדברי הפקחים בניגוד לחוק. שלושה שוטרים נפצעו בהם שוטרת בינוני, 6 צעירים נפצעו ושלושה נעצרו. רק בהמשך הצליחו להוציא את הדחפור. בצילומים נראה כי שני הצדדים מפעילים אלימות זה כלפי זה.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.