"קשה לאכוף את החלטות הממשלה"

מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, העיד היום בפני ועדת החקירה הממלכתית בנוגע לטיפול הרשויות במפוני גוש קטיף וצפון השומרון בזמן ההתנתקות ואמר: "לראשונה היה חשש שיגיע מצב שבו הממשלה נותנת הוראה, הכנסת נותנת הוראה - והרשויות לא מסוגלות לבצע את ההחלטה"

מזוז. "לא ניתן לאכוף החלטות" (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז העיד היום בפני ועדת החקירה הממלכתית בנוגע לטיפול הרשויות במפוני גוש קטיף וצפון השומרון בזמן ההתנתקות.

"לראשונה היה חשש שיגיע מצב שבו הממשלה נותנת הוראה, הכנסת נותנת הוראה - והרשויות לא מסוגלות לבצע את ההחלטה", אמר בתחילת הדיון.

"אני לא שותף לאמירה שהעדר שיתוף פעולה של המתיישבים בעת ההתנתקות ולפניה לא השפיע. הוא השפיע מאד. אני לא בא לשפוט, היו להם סיבות של לא לתת לגיטמציה למהלך", אמר מזוז והוסיף "הייתה התגייסות שוטפת של כל משרד המשפטים לטובת ההתנתקות בסדרי גודל שלא היו מעולם".

עוד אמר מזוז, כי "מבחינת האווירה תקופת ההתנתקות הייתה דומה לתקופת רצח רבין. האווירה הלוהטת בציבוריות הישראלית וקריאות להסתה והמרדה - הצלחנו למצוא את דרך המלך בין לאפשר מחאה עד גבול לבין להציב קווים אדומים.

לפני כחודשיים וחצי קבעה ועדת החקירה לבדיקת מצב מפוני גוש קטיף כי המדינה כשלה בטיפול במפונים, ועליה לגבש פתרונות מגורים עבורם עד סוף שנת 2009. בדוח הביניים שהגישה הוועדה בראשות השופט בדימוס אליהו מצא, נכתב כי על הממשלה לשים את הנושא במקום גבוה יותר בסדר העדיפויות, שכן מצב המפונים חמור, ולמדינה יש חובה לשיקומם.

בפני הוועדה העידו גורמים בכירים שהיו מעורבים בתכנון ובביצוע של תכנית ההתנתקות, כמו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בכירי משרדי הממשלה באותה תקופה, נציגי מנהלת סל"ע, קציני צבא ונציגי המפונים.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.