הרב לא מצא את אולם החתונה והלך הביתה - הזוג תובע 190 אלף שקל

קבלת הפנים הסתיימה, הזוג הנרגש המתין עם בני המשפחה מתחת לחופה ורק דבר אחד היה חסר: הרב שאמור היה לחתן את בני הזוג מכפר סבא פשוט לא מצא את האולם. הודות לאחד האורחים הגיע בסופו של דבר רב אחר, שחיתן את בני הזוג סמוך לחצות. הזוג ההמום לא הסתפק בהתנצלות והגיש תביעה נגד המועצה הדתית בנתניה בסך 190 אלף שקל

ומי לא בא? הרב. אילוסטרציה (AP)

זה היה אמור להיות אחד הימים המרגשים בחייהם: לאחר הכנות רבות וציפיות, התכנסו בני הזוג מכפר סבא במרכז האירועים יחד עם אורחים רבים שבאו לחגוג עמם את יום חתונתם. אלא שפרט קטן כמעט מנע מהם לבוא בברית הנישואים: הרב שאמור היה לחתן אותם פשוט לא הגיע.

כפי שפורסם באתר "חרדים", בני הזוג קבעו להתחתן בספטמבר האחרון, ותיאמו עם הרב חיים מריז'ן מהמועצה הדתית בנתניה שיגיע לערוך את החופה בשעה 20:30. סמוך לשעה שקבעו, הבחינו בני הזוג שהרב אינו מגיע והתקשרו אליו. בשיחה עם אשתו גילו שהרב יצא לקראתם ללא הטלפון הנייד.

כשהבינו מאוחר יותר שהרב לא יצר קשר עם איש, התקשרו בני הזוג לרב הראשי של נתניה, הרב דוד שלוש, כדי שיימצא מחליף לרב הנעלם. אולם במקום להציע פתרון לבני הזוג, זעם הרב שלוש על עצם הפנייה וניתק את השיחה. בלית ברירה פנו בני הזוג אל האורחים בבקשה שיעזרו להם, ולבסוף הגיע רב שמכיר אישית את אחד האורחים וחיתן אותם בשעה 23:30 כדת משה וישראל.

יממה לאחר החתונה ביקשו בני הזוג להבין מה גרם לעיכוב. בשיחה שקיימו עמו, הסביר הרב שלא מצא את האולם ולכן דבריו, הוא "נאלץ לשוב לביתו". המומים וזעמים הגישו תביעה בסך 190 אלף שקלים נגד המועצה הדתית בנתניה כפיצוי על עגמת הנפש. "במשך כל ערב החתונה לא התקבלה ולו שיחה מהרב בכדי להסביר את פשר מחדליו", ציין עו"ד עמירם מוראד שמייצג את בני הזוג. "משנתבררו העובדות לאושרן גרם הדבר למפח נפש ותסכול כבד אף יותר אצל מרשיי".