עשרות נוסעים ננעלו בתחנת רכבת באשדוד

עשרות נוסעים שביקשו לצאת מתחנת הרכבת באשדוד - גילו להפתעתם שהם לכודים בפנים. חלק מהם החלו לטפס על הגדרות כדי לצאת ואחרים צעדו על פסי הרכבת וסיכנו את חייהם. רק אחרי 20 דקות פתחו השומרים את השערים. צפו בתיעוד מהמקום

תקלה חמורה ברכבת ישראל כמעט וסיכנה את חייהם של עשרות בני אדם. בשעות הצהריים ביקשו הנוסעים שירדו בתחנת אשדוד-דרום לצאת מהמתחם, אך גילו שהמעברים חסומים והם נעולים בתחנה. כמה מהנוסעים טיפסו על הגדרות במטרה ולעבור לצד השני, אחרים צעדו על הפסים וכמעט נפגעו מרכבת אחרת שהתקרבה לאזור.

"ירדנו מהרציף בשעה 15:00 בתחנת אשדוד-דרום", סיפרה בהתרגשות חן שוקרון, אחת מעשרות הנוסעים. "היינו צריכים לעבור מרציף אחד לשני ולעבור במנהרה תת-קרקעית כדי לצאת מהתחנה ואז גילינו שהמעברים סגורים".

לדברי חן, איש מעובדי הרכבת לא נכח במקום על מנת לטפל בבעיה או לספק פתרון. "אחרי כמה דקות התקשרתי למוקד של רכבת ישראל אבל לא היה כל מענה", מציינת חן.

כמה מהנוסעים שמיהרו להגיע הביתה החלו לטפס על הגדרות ולעבור בין פסי הרכבת. "רכבת שהגיע מהצד השני הבחינה בהם והחלה לצפצף. מזל שאי לא נפגע", מוסיפה חן. "אנשים יכלו למות".

רק אחרי יותר מרבע שעה של המתנה מורטת עצבים ולאחר שהתקשרו הנוסעים למשטרה, הגיעו שני עובדי ביטחון ופתחו את השערים. "אם לא היינו מתקשרים, אף אחד לא היה בא, ומי יודע כמה זמן היינו שם", תוהה חן. למרות המחאה, לא קיבלו הנוסעים שום הסבר. "ציפיתי לפחות שמנהל התחנה יגיע ויבדוק שהכל בסדר - אבל כלום".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "אנו רואים את העניין בחומרה רבה ונבדוק את הנושא".