מסתמן: מי שלמד על אוטומט יוכל לנהוג גם בידני

האם הדרך לרישיון הנהיגה תהפוך בקרוב לנוחה יותר? במשרד הרישוי בוחנים אפשרות לבטל את המגבלה שמונעת מישראלים שלמדו נהיגה על כלי רכב עם גיר אוטומטי - לנהוג ברכב עם גיר ידני. הקץ לקלאץ'?

הדרך לרישיון הנהיגה לא עוברת בקלאץ' (חדשות 2)

חדשות טובות לכל אלה מכם שמקבלים פיק ברכיים בכל פעם שהם שומעים את צמד המילים "זינוק בעלייה": משרד הרישוי שוקל לבטל את המגבלה שמונעת מישראלים שלמדו נהיגה על כלי רכב עם גיר אוטומטי לנהוג ברכב עם גיר ידני.

עם זאת, לפני שיוחלט סופית על המהלך שיקל לקבל את הרישיון הנכסף, יבחנו במשרד הרישוי את ההשלכות הבטיחותיות של השינוי. בתום הבדיקה, שצפויה להימשך כחצי שנה, תובא ההמלצה לאישור שר התחבורה ישראל כץ.

מוט הולך ונעלם

"ישראל היא המדינה היחידה שמצאנו שבה יש מגבלה כזו", מציין מנהל אגף הרישוי, גאנם חמאדה, "והגיע הזמן לבדוק אם לא עבר זמנה". לדברי חמאדה, הרעיון מאחורי הצעד נועד ליישר קו עם מדינות המערב. "באירופה ובארה"ב כל נהג בוחר באיזה רכב ללמוד נהיגה. אם בחר ללמוד דווקא ברכב אוטומטי אין ברישיון שלו הגבלה האוסרת עליו לנהוג לאחר מכן ברכב ידני".

מורי הנהיגה בארץ מדווחים כי בשנים האחרונות חלה עלייה מתמשכת במספר התלמידים שמעדיפים מראש להוציא רישיון על כלי רכב אוטומטי. "כיום החלוקה היא 30% אוטומטי ו-70% ידני, אבל שיעור האוטומטי עולה משנה לשנה", מסביר יו"ר ארגון מורי הנהיגה, אבי גולן. "ביטול המגבלה יביא את רוב התלמידים לזנוח את הגיר הידני".

המהפכה הגדולה של לימודי הנהיגה בישראל